Teleskop Omegon 80/400 AZ3

Teleskop Omegon 80/400 AZ3 je kompaktný, cestovný, ľahký kometárny ďalekohľad. Môžete pozorovať po zotmení tak vesmírnu oblohu ako zasa cez deň prírodu. celý popis

Kód produktu: 33134
Výrobca: Omegon
Doprava za 1 €
299 €
3-8 dní
Osobný odber v Trenčíne: Za 3-8 dní u Vás
UPS Kuriérska preprava: Za 3-8 dní u Vás
Slovenská pošta: Za 3-8 dní u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Tento ďalekohľad je kompaktný cestovný a kometárny ďalekohľad. Keď sa pozriete na oblohu, môžete žasnúť nad astronomickou výstavou. Tento teleskop je optimálnym spoločníkom pre pozorovanie nebeského divadla. Tento ďalekohľad je tak ľahký a tak kompaktný, že ho môžete jednoducho zdvihnúť a odniesť. Poskytuje tiež veľmi široké zorné pole s jeho 80mm objektívom a 400mm ohniskovou vzdialenosťou. Pomalé a jemné pohyby na AZ - 3 montáži vám umožnia ľahko nájsť a pozorovať kométy.
Či už ide o astronomické alebo pozemné pozorovanie - tento teleskop vám umožní robiť oboje. Zorné pole je veľmi široké. Hľadači komét ocenia ďalekohľad s krátkou ohniskovou vzdialenosťou. Skvelý pre "vesmírne prechádzky" - samozrejme tiež poskytuje nádherný výhľad na slávnu Galaxiu v Androméde a mnoho otvorených hviezdokop. Ak ste pozorovateľom prírody, potom môžete tiež použiť tento ďalekohľad pre pozorovanie jeleňov v blízkosti okraja lesa, pozorovanie strmých útesov s kamzíkmi v horách, vtákov na stromoch alebo vzdialenú loď na jazere. A keď sa zotmie, potom sa môžete ponoriť znova do vesmíru.
 
Azimutálna montáž s pomalou kontrolou pohybu na dvoch osiach vám umožní sledovať akýkoľvek objekt či už na nočnej oblohe alebo na zemi. Objekt nájdete v zornom poli, a potom použite pomalé ovládanie sledovania pohybu objektu v požadovanom smere. Takže montáž AZ-3 vám umožní ľahko sledovať objekty - dokonca aj pri vysokých zväčšeniach. To znamená, že máte možnosť užiť si sledovanie viac, pretože sledovanie je úplne intuitívne.
Montážou môžete pohybovať v ľubovoľnom smere, ak potrebujete všestranné zobrazenie. AZ-3 montáž je plne otočná o 360 °.

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov
Konštrukcia: Šošovkové
Priemer objektívu: 80 mm
Typ montáže: Azimutálna montáž (AZ)
Ohnisková vzdialenosť: 400 mm
Okuláre: Super 1.25" F=20mm, Super 1.25" F=10mm
Hladáčik: Red Dot Finder
Svetlosť: f/5
Okulárový výťah: Hrebeňový
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • jednoduchý pre používanie
  • vhodný aj pre denné pozorovanie (vzdialené pozemné objekty, vtáky, lietadlá,...)
  • vyššia svetelnosť umožňuje aj pozorovanie plošne slabších deep-sky objektov
  • nevhodný pre deep-sky objekty
  • skrz kratšie ohnisko sú potrebné okuláre s kratším ohnisom pre pozorovanie detailov na Mesiaci a planétach

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Vhodný predovšetkým pre deti a začiatočníkov - umožní sledovať pozorovanie jasných objektov bez prílišných detailov (planéty, Mesiaca, jasnejšie a uhlovo väčšie kométy a niektoré dvojhviezdy) a je vhodný aj pre pozemné ciele (vzdialené vysielače, pohoria, vtáky a podobne). Je to malý, kompaktný a šikovný ďalekohľad všestranného použitia.

 

Prečo
nakúpiť optiku
u nás

Viac
ako 10 rokov skúseností
Radi poradíme s výberom.
Výmena
tovaru do 60 dní
Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný
i pozáručný servis
Ponúkame iba overené produkty.
Veľké
skladové zásoby
Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru
do 30 dní
Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná
predajňa v Trenčíne
Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu