Teleskop Sky-Watcher Horizont 102/500 AZ3

Skladom

Teleskop určený ako na astronomické tak denné pozorovania s priemerom objektívu 102mm, ohnisko 500mm, rozsah zväčšenia 12-120x, T2 pripojenie, jednoducho prenosný. celý popis

Kód produktu: SWR1025az3
Výrobca: Sky-Watcher
Doprava za 1 €
318 €
Skladom
Osobný odber v Trenčíne: Ihneď na prevádzke
UPS Kuriérska preprava: Utorok 16.7. u Vás
Slovenská pošta: Streda 17.7. u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Rada teleskopov SkyWatcher Horizont je určená pre začínajúcich pozorovateľov, ktorí očakávajú od svojho prvého teleskopu väčšiu univerzálnosť a hlavne jednoduchosť. Presne toto ponúkajú modely Horizont 70, Horizont 80 a Horizont 90, Horizont 102 a 120mm na pevnej hliníkovej montáži AZ3.
S touto radou teleskopov budete schopní pozorovať mesiac, krátery na mesiaci, nájdete jednotlivé planéty na oblohe. Veľké využitie majú tieto modely počas denného použitia, môžete si ich zobrať na výlet do prírody a pozorovať na veľké vzdialenosti  prírodu, ľudí, zver a iné. Presne toto je hlavné využitie teleskopov na azimutálnej montáži AZ3, ktorá sa svojou konštrukciou podobá na klasický fotografický statív.

Teleskop SkyWatcher Horizont 102/500 AZ3 je šošovkovej konštrukcií, má 102mm šošovku a dlhé 500mm ohnisko.  Tento teleskop je určený na pozorovanie krás nočnej oblohy, hlavne mesiaca a iných jasných objektov. Vynikajúci bude pri dennom pozorovaní, vďaka T2 závitu je ho možné ľahko spojiť so zrkadlovkou a robiť krásne fotky vzdialených objektov. V balení sú 2 okuláre f=25mm (20x) a f=10mm (50x) a hľadáčik 6x30. Je možné si dokúpiť okulár s f=2,5mm, s ktorým dosiahneme zväčšenie 200x.

 
Prečo montáž AZ...
  • jednoduché ovládanie, podobná klasickému foto statívu
  • univerzálnosť (teleskopy, monokulárne ďalekohľady, foto aparáty, nočné videnia...)
  • prijateľná cena
 
Montáž AZ-3 prestavuje jednoduchý typ montáže, ktorý ocenia hlavne začiatočníci v astronómií, pozorovatelia prírody alebo fotografi.  Poskytuje kvalitnú podporu pre šošovkové ďalekohľady s priemerom do 10 cm s dĺžkou ohniska do 900mm a pre šošovkové ďalekohľady do 13cm pri ohnisku 400-600mm. U zrkadlových ďalekohľadoch sa nezvykne používať, ale je to možné až do priemeru 130mm .
Hlava montáže AZ-3 sa s pomocou jemných ovládačov dá vodorovne a zvislo presne pohybovať. Montáž svojou pevnosťou je porovnateľná s montážami EQ2-EQ3.

Pripravili sme pre Vás krátke video o teleskopoch rady Horizont, 70/500, 80/400, 90/900, 102/500, 120/600. Všetky tieto modely majú rovnakú montáž AZ3, rozdiel je vo veľkosti tubusa. Na tomto videu je vidieť model 70/500 AZ3. Uvidíte ako reálne vyzerá balenie, čo všetko sa v ňom nachádza a postup ako jednoducho si zložíte Váš teleskop z rady Horizont. 

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov
Konštrukcia: Šošovkové
Priemer objektívu: 102 mm
Typ montáže: Azimutálna montáž (AZ)
Ohnisková vzdialenosť: 500 mm
Okuláre: 1.25" F=25mm, 1.25" F=10mm
Hladáčik: 6x30
Svetlosť: f/5
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • ľahký, spratný dobre prenosný teleskop
  • vhodný predovšetkým na vizuálne pozorovania jasnejších objektov
  • vhodné aj na pozemné ciele
  • dobrá svetelnosť objektívu

  • azimutálna montáž - častejšie nastavovanie pozorovaného objektu do zorného poľa ďalekohľadu
  • krátka ohnisková vzdialenosť pre pozorovanie malých detailov na povrchu Mesiaca, prípadne planét. Na tieto účely sú vhodnejšie teleskopy s dlhším ohniskom.

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Vhodný pre pozorovanie jasných objektov (planéty, Mesiac, niektoré dvojhviezdy a jasnejšie kométy). Dá sa využiť aj pre fotografovanie prírody cez deň  -  vzdialené objekty, vtáky a podobne.

 

Prečo
nakúpiť optiku
u nás

Viac
ako 10 rokov skúseností
Radi poradíme s výberom.
Výmena
tovaru do 60 dní
Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný
i pozáručný servis
Ponúkame iba overené produkty.
Veľké
skladové zásoby
Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru
do 30 dní
Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná
predajňa v Trenčíne
Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu