Teleskop Omegon AC 90/1000 EQ2

Teleskop Omegon 90/1000 mm EQ 2 je vhodný aj pre deti. Je univerzálny, umožňuje prvé kroky v astrofotografii. Môžete ním pozorovať objekty vzdialeného vesmíru. celý popis

Kód produktu: 20277
Výrobca: Omegon
Doprava za 1 €
339 €
3-8 dní
Osobný odber v Trenčíne: Za 3-8 dní u Vás
UPS Kuriérska preprava: Za 3-8 dní u Vás
Slovenská pošta: Za 3-8 dní u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Vysoko kvalitná optika teleskopu Omegonu 90/1000mm EQ 2, s navzájom dobre prispôsobenou robustnou montážou EQ 2 poskytuje dobré východisko pre lepšie pozorovanie hviezdnej nočnej oblohy. Teleskop má achromatický objektív, ktorý kombinuje 2 šošovky, aby sa opravila väčšina farebnej vady. Farebné prúžky okolo hviezd sú tak z veľkej časti odstránené a ďalekohľad poskytuje jasný, vysoko kontrastný obraz.
Priemer objektívu 90 mm vám umožní vidieť naozaj neuveriteľné množstvo detailov pri pozorovaní povrchu Mesiaca, planét Jupitera, Marsu a Saturna. Môžete takto vidieť Saturnove prstence  alebo "Veľkú červenú škvrnu" na Jupiteri. Jasnejšie objekty vzdialeného vesmíru môžu byť tiež zaujímavými cieľmi pre tento teleskop. Môžete stráviť veľa hodín pozorovania slávnej Prstencovej hmloviny v Lýre, Veľkej hmloviny v Orióne alebo trblietavými otvorenými hviezdokopmi. Teleskop zbiera 165 krát viac svetla než voľným okom.
Tento teleskop je veľmi univerzálny. Umožní vám urobiť prvé kroky v astrofotografii. Jednoducho pripojíte fotoaparát k teleskopu s voliteľným adaptérom.
Hliníkový trojnohý statív je rozšíriteľný na výšku od 71 cm do 121 cm. Teleskop je vhodný aj pre deti.

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov
Konštrukcia: Šošovkové
Priemer objektívu: 90 mm
Typ montáže: Paralaktická (equatoriálna) montáž (EQ)
Ohnisková vzdialenosť: 1000 mm
Okuláre: 1.25" F=25mm, 1.25" F=6.3mm
Barlow šošovka: 2x
Hladáčik: Red Dot Finder
Svetlosť: f/11.1
Okulárový výťah: Hrebeňový
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • vhodný predovšetkým na vizuálne pozorovania jasnejších objektov
  • paralaktická montáž - hlavne pri dlhšom pozorovaní je výhoda jednoduchšieho nastavovania pozorovaného objektu v zornom poli
  • nižšia svetelnosť pre Deep-sky objekty - to je cena za refraktory všeobecne
  • paralaktická montáž vhodná pre vizuálne pozorovanie, nie príliš vhodná pre astronomickú fotografiu z dôvodu slabšej konštrukcie. Základné pokusy s astronomickou fotografiou sú však možné.

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Vhodný pre pozorovanie jasných objektov (planéty, Mesiac a niektoré dvojhviezdy). Ďalekohľad umožní pozorovanie veľkého množstva detailov na Mesiaci. Priemer šošovky 90mm z neho robí celkom slušný refraktor. Paralaktická montáž je výhodou.

 

Prečo
nakúpiť optiku
u nás

Viac
ako 10 rokov skúseností
Radi poradíme s výberom.
Výmena
tovaru do 60 dní
Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný
i pozáručný servis
Ponúkame iba overené produkty.
Veľké
skladové zásoby
Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru
do 30 dní
Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná
predajňa v Trenčíne
Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu