Teleskop Sky-Watcher MIRA 130/650 EQ2

Skladom Top

Svetelný zrkadlový teleskop Sky-Watcher MIRA 130/650 na paralaktickej montáži EQ2, s priemerom zrkadla 130mm a ohniskovou vzdialenosťou 650mm. Ďalekohľad pre začiatočníkov. Vďaka vyššej svetelnosti oproti základným modelom umožní pozorovať viac deep-sky objektov. celý popis

Kód produktu: SWN1306eq2
Výrobca: Sky-Watcher
Doprava za 1 €
323 €
Skladom
Osobný odber v Trenčíne: Ihneď na prevádzke
UPS Kuriérska preprava: Utorok 25.6. u Vás
Slovenská pošta: Streda 26.6. u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Ďalekohľad typu Newton na paralaktickej montáži EQ-2 so statívom LT1 s profilovanými hliníkovými nastaviteľnými nohami a s odkladacou plochou na príslušenstvo. Stupnice sú na oboch osiach. V polárnej osi je jemný pohyb neobmedzený. Na deklinačnej osi je jemný pohyb bez prestavenia v rozsahu cca 40 °. Súčasťou je plastový okulárový výťah s kovovým zakončením 1,25"/ T-2 s brzdou, hľadáčik Red Dot Finder 6x30, sada závaží, okuláre s upínacím priemerom 1,25" Super f=25mm (zv. 26x) a f=10mm (zv. 65x). Možno doplniť elektrickým pohonom v RA osi. Vhodný prístroj pre začiatočníkov umožňujúci už aj pozorovanie menej jasných tzv. deep-sky objektov.

Pripravili sme pre Vás 2 krátke videa o teleskopoch z rady Luna a montážou EQ2, sú to tieto zrkadlové teleskopy 114/900 EQ2, 130/900 EQ2, 130/650 EQ2 a šošovkové teleskopy 80/900 EQ2 a 90/900 EQ2. Všetky tieto teleskopy majú rovnakú paralaktickú montáž EQ2, rozdiel je v priemeru tubusu. V našom videu uvidíte teleskop Sky-Wachter 130/900 EQ2. Uvidíte ako reálne vyzerá balenie, čo všetko sa v ňom nachádza, postup ako si teleskop zložíte. V druhom Vám ukážeme ako si nastavíte teleskop s paraktickou montážou na Vaše prvé pozorovanie.

 

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov
Konštrukcia: Zrkadlové
Priemer objektívu: 130 mm
Typ montáže: Paralaktická (equatoriálna) montáž (EQ)
Ohnisková vzdialenosť: 650 mm
Okuláre: Super 1.25" F=25mm, Super 1.25" F=10mm
Hladáčik: Red Dot Finder 6x30
Svetlosť: f/5
Okulárový výťah: plastový 1.25"
Hmotnosť: 12.70 kg
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • vďaka zrkadlovému objektívu neexistuje farebná chyba objektívu
  • hmotnostne stále vhodný na transport
  • vyššia svetelnosť umožňuje aj pozorovanie plošne slabších deep-sky objektov
  • hľadáčik Red Dot je praktický iba pre lokalizáciu jasných objektov - doporučujeme zostavu doplniť klasickým hľadáčikom (napr. 6x30 a pod.)
  • chýba Barlow alebo ešte jeden okulár (s ohniskom okolo 6mm) pre maximálne zväčšenia pri pozorovania planét, Mesačných kráterov a pod. - doporučujeme dokúpiť z našej ponuky
  • príležitostná potreba kolimácie - hlavne po nešetrnejšom transporte

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Dobrý základ pre začiatočníka pre oboznámenie sa s technikou a oblohou. Vhodný predovšetkým pre začiatočníkov, deti a pozorovanie planét, Mesiaca a väčšiny populárnych deep-sky objektov.

 

Prečo
nakúpiť optiku
u nás

Viac
ako 10 rokov skúseností
Radi poradíme s výberom.
Výmena
tovaru do 60 dní
Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný
i pozáručný servis
Ponúkame iba overené produkty.
Veľké
skladové zásoby
Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru
do 30 dní
Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná
predajňa v Trenčíne
Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu