Teleskop Sky-Watcher LUNA 90/900 EQ2

Skladom

Stredne veľký teleskop vhodný pre začiatočníkov a stredne pokročilých, s 90mm objektívom, 900mm ohniskom, hľadáčik 6x30, sveteľnosť f/10, rozsah zväčšenia 20-180. celý popis

Kód produktu: SWR909eq2
Výrobca: Sky-Watcher
Doprava za 1 €
288 €
Skladom
Osobný odber v Trenčíne: Ihneď na prevádzke
UPS Kuriérska preprava: Utorok 16.7. u Vás
Slovenská pošta: Streda 17.7. u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Šošovkový teleskop na paralaktickej montáži EQ-2 s trojnohým statívom s profilovanými hliníkovými nastaviteľnými nohami, ktoré umožňujú základné astronomické pozorovanie najmä Mesiaca, jasných planét, dvojhviezd a niektorých jasnejších objektov vzdialeného vesmíru. Rovníková montáž umožňuje jednoduchšie pozorovanie nebeských objektov - po správnom zriadení a prípadnom doplnení "hodinového" strojčeka automaticky sleduje nastavený objekt. Stupnice sú na oboch osiach.
Súčasťou je hľadáčik 6x30, sada závaží, okuláre Super f25 (zv.36x) a f10 (zv.90x), Barlow 2x, s fotoadaptérovým závitom T-2, variabilný zrkadlový modul 45°÷ 90° dávajúci obraz vzpriamený stranovo obrátený. V polárnej osi je jemný pohyb neobmedzený, na deklinačnej osi je jemný pohyb bez prestavenia v rozsahu cca 40 °. Možno dovybaviť elektrickým pohonom v RA osi.

Pripravili sme pre Vás 2 krátke videa o teleskopoch z rady Luna a montážou EQ2, sú to tieto zrkadlové teleskopy 114/900 EQ2, 130/900 EQ2, 130/650 EQ2 a šošovkové teleskopy 80/900 EQ2 a 90/900 EQ2. Všetky tieto teleskopy majú rovnakú paralaktickú montáž EQ2, rozdiel je v priemeru tubusu. V našom videu uvidíte teleskop Sky-Wachter 130/900 EQ2. Uvidíte ako reálne vyzerá balenie, čo všetko sa v ňom nachádza, postup ako si teleskop zložíteV druhom Vám ukážeme ako si nastavíte teleskop s paraktickou montážou na Vaše prvé pozorovanie. 

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov
Konštrukcia: Šošovkové
Priemer objektívu: 90 mm
Typ montáže: Paralaktická (equatoriálna) montáž (EQ)
Ohnisková vzdialenosť: 900 mm
Okuláre: Super 1.25" F=25mm, Bárium 1.25" F=10mm
Barlow šošovka: 2x
Hladáčik: 6x30
Svetlosť: f/10
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • vhodný predovšetkým na vizuálne pozorovania jasnejších objektov
  • paralaktická montáž - hlavne pri dlhšom pozorovaní je výhoda jednoduchšieho nastavovania pozorovaného objektu v zornom poli
  • možnosť doplniť elektrický pohon k montáži
  • nižšia svetelnosť pre Deep-sky objekty - to je cena za refraktory všeobecne
  • paralaktická montáž vhodná pre vizuálne pozorovanie, nie príliš vhodná pre astronomickú fotografiu z dôvodu slabšej konštrukcie. Základné pokusy s astronomickou fotografiou sú však možné.

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Vhodný pre pozorovanie jasných objektov (planéty, Mesiac a niektoré dvojhviezdy). Ďalekohľad umožní pozorovanie veľkého množstva detailov na Mesiaci. Priemer šošovky 90mm z neho robí celkom slušný refraktor. Paralaktická montáž je výhodou.

 

Prečo
nakúpiť optiku
u nás

Viac
ako 10 rokov skúseností
Radi poradíme s výberom.
Výmena
tovaru do 60 dní
Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný
i pozáručný servis
Ponúkame iba overené produkty.
Veľké
skladové zásoby
Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru
do 30 dní
Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná
predajňa v Trenčíne
Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu