PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop Omegon N 130/920 EQ2

Kód tovaru: 13762
Výrobca Omegon

Teleskop Omegon N 130/920 EQ 2 je vhodný pre začiatočníkov, ktorí začínajú uskutočňovať prvé kroky pri skúmaní nočnej oblohy. Je vhodný aj pre deti.
Cena s DPH269 €
Cena bez DPH224 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader

Teleskop Omegon N 130/920 EQ 2 je veľmi vhodný pre začiatočníkov, ktorí začínajú uskutočňovať prvé kroky pri skúmaní nočnej oblohy. Objektív so130mm otvorom zhromažďuje v okolí o 30% viac svetla než kapacitou menší 114/900 mm model, oproti ktorému tento model 130/920 nie je ani oveľa drahší a optika zhromažďuje 344 krát viac svetla v porovnaní s voľným okom. Tieto čísla ukazujú, že táto veľkosť ďalekohľadu celý rad možností. Nie je vždy možné použiť najvyššie zväčšenie pri pozorovaní, avšak, za dobrých podmienok a s vhodným okulárom, zväčšenie 260 krát, je uskutočniteľné. Rozlíšením a zväčšením možno už stačí poznať počiatočné znaky na niektorých planétachAk potom chcete pozorovať rôzne objekty mimo slnečnej sústavy, ako hviezdokopy, hmloviny vodíka a dokonca aj niektoré galaxie, vesmír je Vám otvorený.
Chceli by ste tiež chceli vyskúšať si ruku na fotografiu? Tiež tu môžete podniknúť prvé kroky. Len s jednoduchým digitálnym fotoaparátom a voliteľným adaptérom kamery už môžu vzniknúť atraktívne zábery z Mesiaca. Teleskop
je jednoduché kolimovať. K dispozícii nastavovacie skrutky pre kolimáciu na stredných a základných zrkadlách.
Equatoriálnou montážou EQ-2 je možné nastaviť objekty a sledovať ich s jemnými pohybmi. Montáž je vyrobená z hliníka, má tri nohy, statív je rozšíriteľný vo výške od 71 cm do 121 cm.
Teleskop možno správne prispôsobiť výške človeka, aby zodpovedala úrovni očí dieťaťa alebo dospelého. EQ-2 držiak je konštruovaný tak, že je možné ľahko kompenzovať rotáciu Zeme pri pozorovaní. Red dot hľadáčik napomáha pri hľadaní objektov. 1.25 "zaostrovací okulár je pre všetky štandardné okuláre.

Technické parametre:

Priemer otvoru (mm): 130
Ohnisková vzdialenosť (mm): 920
Clona pomer: 7,1
Riešenie kapacity: 0,88
Hraničná hodnota (mag): 12,4
Light stretnutie kapacita: 350
Max. užitočné zväčšenie: 260
Pripojenie (na okulári): 1,25 "
Montáž: EQ-
Dodávané príslušenstvo : 1,25 "okuláre" K 25 mm, 10 mm K
Hľadáčik: Red Dot Finder 
Celková hmotnosť (kg): 16 

Aj takéto príslušenstvo si môžete dokúpiť k tomu teleskopu:
  • Mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
  • Farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
  • Slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
    Filter je príslušenstvom pre teleskopy značky Sky-Watcher. Pre teleskopy iných výrobcov nemusí vždy presne pasovať.
  • Okuláre - pre dosiahnutie iných zväčšení ako sú zväčšenia s okulármi, ktoré sú balení
  • Astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
  • T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.
Montáž EQ
zrkadlové (refraktory)
130-149mm
Teleskopy