Teleskop Sky-Watcher Dobson 130/650 Heritage

Skladom

Teleskop Sky-Watcher DOBSON 130/650 Heritage je všestranný produkt vhodný pre deti a začiatočníkov. Umožní prvotné zoznámenie sa s krásami nočnej oblohe. celý popis

Kód produktu: Flex130
Výrobca: Sky-Watcher
Doprava za 1 €
219 €
Skladom
Osobný odber v Trenčíne: Ihneď na prevádzke
UPS Kuriérska preprava: Piatok 31.5. u Vás
Slovenská pošta: Pondelok 3.6. u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Ste začiatočník v astronómií, hľadáte teleskop s veľkými možnosťami pozorovania a teleskop, ktorý môžete chytiť do ruky a odniesť ho na tmavé miesto pre pozorovanie nočnej oblohy? Toto je ten ideálny model pre Vás.


Teleskop Sky Watcher130/650 Heritage j
e všestranný, ponúka nádherný výhľad na Mesiac, planéty a objekty vzdialeného vesmíru. Jeho základom je 130mm zrkadlo, ktoré Vám umožní pozorovať krátery na Mesiaci, prstenec Saturnu, povrch planéty Jupiter a množstvo iného. Ďalekohľad je v kompaktnom tvare a jeho hmotnosť je iba 6kg. Po zasunutí tubusu má dĺžku iba 44cm. V balení sa samozrejme nachádza hľadáčik a 2 okuláre Super Barium s upínacím priemerom 1,25" a ohniskom f=25mm a f=10mm. S nimi môžete pozorovať s priblížením 26x a 65x. Kompletný ďalekohľad s montážou je kompletne zmontovaný priamo v darčekovej krabičke.

 
Prečo montáž Dobson

  • ľahké ovládanie a používanie
  • nízka cena a vynikajúca stabilita

Azimutálna montáž typu Dobson má vynikajúcu stabilitu, ľahké ovládanie s možnosťou nastaviť ďalekohľad na akýkoľvek objekt v priebehu niekoľkých sekúnd. Teleskop na Dobson montáži je veľmi ľahko rozoberateľný bez skrutkovania a zložitej demontáže. Jedným pohybom rozložíme celý teleskop na 2 kusy, na montáž a tubus. Vďaka tomuto je takýto teleskop aj ľahko prenosný, či už v rukách, alebo v kufri auta. Teleskopy na montáži Dobson sú vďaka ľahkej a lacnej výrobe montáže najlepšou možnosťou z pohľadu cena/výkon. Sú vhodné hlavne na pozorovanie, nie až tak na fotografovanie.

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov
Konštrukcia: Zrkadlové | Dobson
Priemer objektívu: 130 mm
Typ montáže: Montáž Dobson
Ohnisková vzdialenosť: 650 mm
Okuláre: Super Bárium 1.25" F=25mm, Super 1.25" F=10mm
Hladáčik: Star Pointer
Svetlosť: f/5
Hmotnosť: 6.00 kg
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • skladateľný - veľmi kompaktné rozmery
  • veľmi nízka hmotnosť
  • výborný pomer cena/výkon
  • príležitostná potreba kolimácie - hlavne po nešetrnejšom transporte
  • vyžaduje trocha praxe pri používaní Dobson montáže - prvotná "neohrabanosť" určite vyprchá po 5-6 nočných pozorovaniach

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Ďalekohľad je vhodný pre deti a začiatočníkov. Montáž Dobson vyžaduje trocha praxe. Výrobok je vhodný na pozorovateľské účely, nie je vhodný na fotografovanie nočnej oblohy. Dokúpil by som ešte jeden okulár s krátkym ohniskom.

 

Prečo
nakúpiť optiku
u nás

Viac
ako 10 rokov skúseností
Radi poradíme s výberom.
Výmena
tovaru do 60 dní
Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný
i pozáručný servis
Ponúkame iba overené produkty.
Veľké
skladové zásoby
Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru
do 30 dní
Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná
predajňa v Trenčíne
Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu