Teleskop Sky-Watcher Horizont 120/600 AZ3

Skladom Top

Teleskop Sky-Watcher 120/600 AZ3 je šošovkový achromatický ďalekohľad s priemerom objektívu 120mm a ohniskovou vzdialenosťou 600mm. Disponuje T2 závitom na pripojenie zrkadlovky. celý popis

Kód produktu: SWR1206az3
Výrobca: Sky-Watcher
Doprava za 1 €
473 €
Skladom
Osobný odber v Trenčíne: Ihneď na prevádzke
UPS Kuriérska preprava: Pondelok 24.6. u Vás
Slovenská pošta: Utorok 25.6. u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Rada teleskopov SkyWatcher Horizont je určená za začínajúcich pozorovateľov, ktorí očakávajú od svojho prvého teleskopu väčšiu univerzálnosť a hlavne jednoduchosť. Presne toto ponúkajú modely Horizont 70, Horizont 80 a Horizont 90, Horizont 102 a 120mm na pevnej hliníkovej montáži AZ3.
S touto radou teleskopov budete schopní pozorovať mesiac, krátery na mesiaci, nájdete jednotlivé planéty na oblohe. Veľké využitie majú tieto modely počas denného použitia, môžete si ich zobrať na výlet do prírody a pozorovať na veľké vzdialenosti  prírodu, ľudí, zver a iné. Presne toto je hlavné využitie teleskopov na azimutálnej montáži AZ3, ktorá sa svojou konštrukciou podobá na klasický fotografický statív.

Teleskop Sky-Watcher Horizont 120/600 AZ3 je šošovkovej konštrukcie, má 120mm šošovku a dlhé 600mm ohnisko. Je väčšia alternatívu k modelu 102/500. Tento teleskop je určený na pozorovanie nočnej oblohy, hlavne Mesiaca a iných jasných objektov, pozorovanie planét tiež nebude robiť žiadne problémy. Vynikajúci bude pri dennom pozorovaní, vďaka T2 závitu je ho možné ľahko spojiť so zrkadlovkou a robiť krásne fotky vzdialených objektov. V balení sú 2 okuláre 25mm (24x) 10mm (60x) a hľadáčik StarPointer. Je možné si dokúpiť 2,5mm okulár, s ktorým dosiahneme zväčšenie 240x.
V prípade záujmu je možné doručiť tento model aj montáž aj s montáž AZ4, takúto variantu ocenia hlavne špecialisti na fotografovanie.

 
Prečo montáž AZ...
  • jednoduché ovládanie, podobná klasickému foto statívu
  • univerzálnosť (teleskopy, monokulárne ďalekohľady, foto aparáty, nočné videnia...)
  • prijateľná cena
 
Montáž AZ-3 prestavuje jednoduchý typ montáže, ktorý ocenia hlavne začiatočníci v astronómií, pozorovatelia prírody alebo fotografi.  Poskytuje kvalitnú podporu pre šošovkové ďalekohľady s priemerom do 10 cm s dĺžkou ohniska do 900mm a pre šošovkové ďalekohľady do 13cm pri ohnisku 400-600mm. U zrkadlových ďalekohľadoch sa nezvykne používať, ale je to možné až do priemeru 130mm .
Hlava montáže AZ-3 sa s pomocou jemných ovládačov dá vodorovne a zvislo presne pohybovať. Montáž svojou pevnosťou je porovnateľná s montážami EQ2-EQ3.

Pripravili sme pre Vás krátke video o teleskopoch rady Horizont, 70/500, 80/400, 90/900, 102/500, 120/600. Všetky tieto modely majú rovnakú montáž AZ3, rozdiel je vo veľkosti tubusa. Na tomto videu je vidieť model 70/500 AZ3. Uvidíte ako reálne vyzerá balenie, čo všetko sa v ňom nachádza a postup ako jednoducho si zložíte Váš teleskop z rady Horizont. 

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov | Pre pokročilých
Konštrukcia: Šošovkové
Priemer objektívu: 120 mm
Typ montáže: Azimutálna montáž (AZ)
Ohnisková vzdialenosť: 600 mm
Okuláre: Super 1.25" F=25mm, Super 1.25" F=10mm
Hladáčik: Star Pointer
Svetlosť: f/5
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • ľahký, spratný dobre prenosný teleskop
  • vhodný predovšetkým na vizuálne pozorovania jasnejších objektov
  • vhodné aj na pozemné ciele
  • dobrá svetelnosť objektívu

  • krátka ohnisková vzdialenosť pre pozorovanie malých detailov na povrchu Mesiaca, prípadne planét. Na tieto účely sú vhodnejšie teleskopy s dlhším ohniskom.
  • azimutálna montáž - častejšie nastavovanie pozorovaného objektu do zorného poľa ďalekohľadu

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Vhodný pre pozorovanie jasných objektov (planéty, Mesiac, niektoré dvojhviezdy a jasnejšie kométy). Dá sa využiť aj pre fotografovanie prírody cez deň  -  vzdialené objekty, vtáky a podobne.

 

Prečo
nakúpiť optiku
u nás

Viac
ako 10 rokov skúseností
Radi poradíme s výberom.
Výmena
tovaru do 60 dní
Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný
i pozáručný servis
Ponúkame iba overené produkty.
Veľké
skladové zásoby
Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru
do 30 dní
Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná
predajňa v Trenčíne
Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu