Teleskop Omegon 102/660 AZ 3

Teleskop je kompaktný, cestovný a kometárny ďalekohľad. Má veľké zorné pole, ale aj veľmi rýchlu optiku s ľahkou silou. celý popis

Kód produktu: 33133
Výrobca: Omegon
Doprava za 1 €
389 €
3-8 dní
Osobný odber v Trenčíne: Za 3-8 dní u Vás
UPS Kuriérska preprava: Za 3-8 dní u Vás
Slovenská pošta: Za 3-8 dní u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Tento teleskop je kompaktný, cestovný a kometárny ďalekohľad. Je spoľahlivým sprievodcom po nočnej oblohe. Má nielen veľké zorné pole, ale aj dostatočne svetlú optiku.
102 mm priemer objektívu vám umožňuje nielen pozorovať Mesiac a planéty, ale môžete sa dostať do ríše deep-sky a vidieť veľký počet slabých objektov mimo našej Slnečnej sústavy. Pozorujte otvorené alebo guľové hviezdokopy, hmloviny alebo galaxie. S iba 660 mm ohniskovou vzdialenosťou má tento ďalekohľad obzvlášť široké zorné pole a je optimálny pre ponorenie do širokého výhľadu na nočnej oblohe. A ak máte záujem o bližší pohľad na konkrétny objekt, potom jednoducho vložíte iný okulár a môžete zväčšiť až do 200x. Preskúmať môžete povrch Mesiaca, jasné kométy alebo planéty.
 
Teleskop je na AZ 3 montáži, čo umožňuje presné sledovanie cez pomalé pohyby v oboch osiach. Umožní vám to sledovať akýkoľvek objekt, či už na nočnej oblohe alebo na zemi. Jednoducho povedané,  keď už máte objekt v zornom poli, a potom použijete pomalé ovládanie pohybu sledovania objektu v požadovanom smere. Takže montáž AZ 3 vám umožní ľahko sledovať objekty, dokonca aj pri vysokých zväčšeniach. To znamená, že máte možnosť užiť si pozorovanie viac, pretože pozorovanie je úplne intuitívne.  Montážou môžete pohybovať v ľubovoľnom smere ako potrebujete. Statív AZ - 3 je plne otočný o 360 °. 

Technické parametre

Spôsob využitia: Pre začiatočníkov
Konštrukcia: Šošovkové
Priemer objektívu: 102 mm
Typ montáže: Azimutálna montáž (AZ)
Ohnisková vzdialenosť: 660 mm
Okuláre: 1.25" F=20mm, 1.25" F=10mm
Hladáčik: Red Dot Finder
Svetlosť: f/6.5
Záruka: 24 mesiacov

Hodnotenie

  • výborná svetelnosť
  • vhodné na pozorovanie pozemných cieľov
  • dobrý pomer cena/výkon
  • azimutálna montáž - častejšie nastavovanie pozorovaného objektu do zorného poľa ďalekohľadu

Názor odborníka

Ing. Peter Delinčák, EUR ING

Prevádzkovateľ astronomického portálu www.astronomy.sk, dlhoročný pozorovateľ a fotograf nočnej oblohy.

Vhodný predovšetkým pre začiatočníkov ale aj pre skúsenejších pozorovateľov. Výborná svetelnosť objektívu umožňuje pozorovať uhlovo väčšie deep-sky objekty, kométy ale uplatnenie nájde aj pri objektoch ako Mesiac, planéty.

 

Prečo
nakúpiť optiku
u nás

Viac
ako 10 rokov skúseností
Radi poradíme s výberom.
Výmena
tovaru do 60 dní
Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný
i pozáručný servis
Ponúkame iba overené produkty.
Veľké
skladové zásoby
Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru
do 30 dní
Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná
predajňa v Trenčíne
Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu