PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop Meade ETX 90 GoTo

Kód tovaru: 71661
Výrobca Meade

Teleskop Meade ETX 90 GoTo je Maksutovov-Cassegrainov teleskop (GoTo). Apertúru má 90 mm. Ohniskovú vzdialenosť má 1250 mm.
Cena s DPH633 €
Cena bez DPH527 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader

Teleskop Meade ETX 90 GoTo je Maksutovov-Cassegrainov teleskop (GoTo). Apertúru má 90 mm. Ohniskovú vzdialenosť má 1250 mm.

V priebehu rokov poskytovali teleskopy radu ETX novým astronómom kvalitu, hodnotu a výkon, pričom každý nový model prináša rozšírenie a vylepšenia. Tento teleskop v tomto duchu pokračuje.

Začať spoznávať vesmír s ETX90 je skvelou voľbou. Využite výhodu 90mm apertúry a užite si detailné obrazy slnečnej sústavy a nebeských objektov kedykoľvek a kdekoľvek.

Teleskop Meade ETX 90 GoTo plne vybaví moderného bádateľa sofistikovaným, automatizovaným a prenosným prístrojom. Jeho viacúčelová konštrukcia obsahuje odnímateľný tubus a obsahuje výnimočné funkcie ako AudioStar, GoTo technológiu a veľkú databázu 30 000 objektov. Je to ideálny pozorovací ďalekohľad, ktorý vás sprevádza počas kempovania a pešej turistiky. S ETX90 uvidíte planéty, hviezdy, galaxie a hmloviny stlačením tlačidla.

Teelskop Meade ETX 90 GoTo má optickú konštrukciu Maksutov-Cassegrain pre výnimočný kontrast a špičkové obrazy hviezd, čo z neho robí umelca hlbokej oblohy a ideálny prístroj pre detailné pozorovanie mesiaca a planét pri vysokých zväčšeniach. Vrstva s veľmi vysokým prenosom (Ultra-High Transmission Coatings - UHTC) poskytuje maximálny prenos svetla, zaisťujúci najjasnejší obraz a najvyššie kontrast. Je vybavený sklopným zrkadlom, ktoré umožňuje zaostriť svetlo na zadnú stranu teleskopu (namiesto zrkadla odrážajúceho svetlo v uhle 90 ° do okuláru), čo umožňuje pripojiť fotoaparát na zadnú stranu pozorovacieho ďalekohľadu (adaptéry nie sú súčasťou dodávky). ETX90 je dodávaný s kompasom bublina / vodná váha pre vyrovnanie vášho statívu a držiaka do roviny.

Balenie obsahuje prenosný, ale extrémne stabilný oceľový statív plnej veľkosti a je dodávaný s rovníkovou naklápacou doskou, umožňujúci polárne nasmerovanie, ktoré je podstatné pre astronomické fotografovanie s dlhodobou expozíciou. Obsahuje tiež pevný prepravný kufrík pre držiak / optický tubus a príslušenstvo a vak na statív.

Názor experta

 

Klady
 
 
 
Zápory


Technické parametre:

Optická konštrukcia: katadioptrická
Optický systém: Maksutov-Cassegrain
Povrchová úprava optiky: UHTC
Apertura, mm: 90
Ohnisková vzdialenosť, mm: 1250
Svetelnosť: f / 13,8
Zaostrovanie: pohybom okuláru
Okuláre: 26 mm (48x), 9,7 mm (129x)
Vnútorný priemer okulárov: 1,25
Hľadáčik: s červenou bodkou
Okulárový výťah: 1,25 "Super Plössl
Statív: oceľový statív plnej veľkosti s naklápacou doskou
Riadenie teleskopu: Auto-Tracking (automatické sledovanie objektov)
Montáž: azimutálna
Ďalšie vlastnosti: kompas bublina / vodná váha 1,25 "; rybinové zubovanie: vidlicový typ
Sledovacie rýchlosť: 1x siderická až 5,5 ° / s v 9 krokoch
Ručný ovládač: AudioStar
Objekty v databáze: viac ako 30 000
Napájanie: 6 batérií AA
Typ užívateľa: začiatočníci, nadšenci
Pozorovaný objekt: planéty a objekty hlbokého vesmíru
Kryt / kufrík / taška v sade: áno
Hmotnosť, kg: 8,58

 

Teleskopy
Maksutov-Cassegrain
70-90mm
Montáž GoTo