PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop Bresser Spica 130/650 EQ2

Teleskop Bresser Spica 130/650 EQ2Teleskop Bresser Spica 130/650 EQ2
Kód tovaru: 4690910
Výrobca Bresser

Teleskop Bresser Spica poskytuje vynikajúci obraz. Je vhodný na pozorovanie najmä väčších a menej jasných objektov ako napr. Galaxia Andromeda.
Cena s DPH335 €
Cena bez DPH279 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Teleskop Bresser SPICA 130/650 je zrkadlový hvezdársky ďalekohľad typu Newton s parabolickým zrkadlom na rovníkovej montáži EQ-2 poskytujúci vynikajúci obraz. Krátke ohnisko a relatívne veľká apertúra je vhodná kombinácia na širokouhlé pozorovanie najmä väčších a menej jasných objektov ako napr. Galaxia Andromeda, veľké otvorené hviezdokopy a hmloviny v našej vlastnej galaxii. Ale samozrejme krásne uvidíte aj jasnejšie objekty v našej slnečnej sústave (Mesiac, planéty, apod.).
Ďalekohľad je vybavený dvomi okulármi typu Plossl s ohniskom 10 mm a 25 mm, poskytujúcimi zväčšenie 65x a 26x, v kombinácii s Barlow 2x šošovkou aj zväčšenia 130x a 52x. Okulárový výťah je použiteľný s akýmikoľvek okulármi s vonkajším priemerom 31,7 mm (1,25in). Disponuje optickým hľadáčikom 6x30 mm. Mesačný filter dodávaný spolu s teleskopom dokáže odfiltrovať niektoré vlnové dĺžky svetla odrážajúceho sa od povrchu Mesiaca a zvýšiť tak kontrast a kvalitu výsledného obrazu. Rovníková montáž EQ-2 s presnými prevodmi a jemnými posuvmi v oboch osiach je možné veľmi dobre využiť pri sledovaní objektov pri ich zdanlivom pohybe po nočnej oblohe spôsobenej rotáciou Zeme. Najmä pri pozorovaní s veľkým zväčšením sa objekty pomerne rýchlo dostávajú mimo zorného poľa. Avšak vďaka správne nastavenej rovníkovej montáži, ktorej os je rovnobežná s osou Zeme, stačí na udržiavanie tohto objektu v zornom poli okuláru otáčať montážou len v jednom smere. K tejto montáži je možné dokúpiť motorčekový pohon  pre automatické sledovanie (nie vyhľadávanie) pozorovaných objektov. Teleskop je postavený na stabilnom hliníkovom statíve. Obsah balenia: tubus s optikou, 2ks okuláre, Barlow 2x šošovka, mesačný filter, hliníkový statív, montáž EQ-2, optický hľadáčik.
Teleskop umožňuje aj jednoduché astrofotografovanie pomocou voliteľného elektronického okuláru s farebným snímačom, ktorý prenesie pozorovaný obraz v teleskope na obrazovku počítača a následne sa dá zachytiť ako fotografický alebo video snímok. V balení s elektronickým okulárom je aj softvér na ich následnú úpravu.

 
Technické parametre:

Zväčšenie: 25x, 65x, 52x, 130x ( s okulármi a Barlow v balení)
Hľadáčik optický 6x30 mm
Materiál – hlavné zrkadlo     parabolické zrkadlo
Materiál – tubus     hliník (biely lak)
Montáž rovníková EQ-2
Ohnisková vzdialenosť 650 mm
Okulár / okuláre Plossl PL-10 mm, PL-25 mm
Optický systém Newton
PC okulár kompatibilný áno (nie je súčasťou dodávky)
Priemer objektívu (mm) 130
Svetelnosť f/5
Využiteľné zväčšenie 260x
Typ Reflektor (Newton)

Aj takéto príslušenstvo si môžete dokúpiť k tomu teleskopu:
  • Mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
  • Farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
  • Slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
    Filter je príslušenstvom pre teleskopy značky Sky-Watcher. Pre teleskopy iných výrobcov nemusí vždy presne pasovať.
  • Okuláre - pre dosiahnutie iných zväčšení ako sú zväčšenia s okulármi, ktoré sú balení
  • Astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
  • T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.
Teleskopy
Montáž EQ
zrkadlové (refraktory)
130-149mm