PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Kolimátor pre zrkadlové teleskopy

Kolimátor pre zrkadlové teleskopyKolimátor pre zrkadlové teleskopy
Kód tovaru: JUSn
Výrobca Sky-Watcher

Zrkadlové teleskopy môžu poskytnúť vynikajúci obrazy hviezd a planét - ak sú správne kolimované.
Cena s DPH33 €
Cena bez DPH27 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Zrkadlové teleskopy môžu poskytnúť vynikajúci obrazy hviezd a planét - ak sú správne kolimované. Tento proces nie je tak zložitý. Je potrebné niekoľko minúť stráviť s nastavením kolimátora pre vynikajúci obraz. Niektorí ľudia si myslia , že najväčšou nevýhodou zrkadlového teleskopu je , že potrebuje pravidelnú kontrolu kolimácie . Tento krok možno vykonať ľahko a rýchlo s trochou praxe .
Kolimácia môže byť vykonané v troch krokoch :
1. Uistite sa , že sekundárne zrkadlové centrum spadá priamo pod optickou osou zaostrovania.
2. Uistite sa , že kontrolka na okulári optickej osi spadá presne do stredu primárneho zrkadla
3. Uistite sa , že primárne zrkadlo odráža svetlo priamo do stredu okulára.

 

Kolimačný okulár je zariadenie s nitkovým krížom na jednej strane . Umiestnite okulár na zaostrovanie a zarovnajte optické prvky , pomocou zámerného kríža. Dlhšia z nich je pre zrkadlové teleskopy zatiaľ čo tie kratšie môže byť použitý pre šošovkové teleskopy. V priebehu noci môže byť zariadenie použité, ak je osvetlené z jeho strany, v tomto prípade by mal byť osvetlený disk videný ako jasný disk v sekundárnom a primárnom zrkadle. Kolimačný okulár pre teleskopy je podobný, ale oveľa kratší. Má dizajn , ktorý môže byť použitý na kontrolu svetla odrazeného od hlavného objektívu.

 


100% Garancia

Garancia 100% spokojnosti

je služba, ktoré sme pre Vás zaviedli a Vy ju môžete využiť pri zakúpení akéhokoľvek tovaru na dalekohlady-puskohlady.sk. Vaša spokojnosť je pre nás na prvom mieste a tak sme sa rozhodli zaradiť medzi naše služby možnosť vrátenia nepoužitého tovaru pomocou kuriérskej služby. V prípade, že budete chcieť tovar vymeniť, alebo vrátiť z akéhokoľvek dôvodu, my sa o všetko postaráme. Na Vašu adresu pošleme kuriéra, ten od Vás tovar prevezme a dovezie ho na našu adresu.

Vy nemáte žiadne starosti, žiadne náklady, o všetko sa postaráme my. Nákupom u nás nič neriskujete. Viac o tejto službe sa dozviete tu.