PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop Levenhuk Skyline 90x900 EQ

Teleskop Levenhuk Skyline 90x900 EQTeleskop Levenhuk Skyline 90x900 EQ
Teleskop Levenhuk Skyline 90x900 EQ
TLSL909002.jpg
TLSL909003.jpg
TLSL909004.jpg
TLSL909005.jpg
Kód tovaru: 24297
Výrobca Levenhuk

Teleskop slúži na pozorovanie planét, dvojhviezd, hviezdokopov, hmlovín.
Cena s DPH269 €
Cena bez DPH224 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Týmto teleskopom budete môcť pozorovať planéty, dvojhviezdy, hviezdokopy a hmloviny. Urán a Neptún sa síce pri pozorovaní javí len ako malé kotúčiky, ale ostatné planéty slnečnej sústavy možno študovať podrobne. Budete napríklad schopní pozorovať mesačný krátery a hory, polárne čiapočky na Marse, slnečné škvrny a granuláciu slnečného povrchu. Za dobrých podmienok vám tento teleskop umožní pozorovať všetky objekty Messierovho katalógu a jasné NGC objekty. Tento model je vhodný aj pre astrofotografiu.
Medzi prednosti teleskopu patrí presné továrenské nastavenie optiky tohto teleskopu. Tento proces nebudete musieť vykonávať po vybalení alebo údržbe sami. Teleskop má jasný a ostrý obraz vysokej kvality bez chromatickej aberácie. Ďalej má veľmi detailný obraz aj pri vysokom zväčšení. Možno ho použiť pre planetárne astrofotografiu. Je vhodný pre astronomické i pozemné pozorovanie. Disponuje aj vynikajúcimi vlastnosťami pre pozorovanie planét a dvojhviezd. Je vhodný pre amatérske astronómov.
Paralaktická montáž tohto teleskopu kompenzuje zemskú rotáciu a umožňuje presnejšie sledovanie nebeských objektov. Vďaka tomu sa jedná o vynikajúci teleskop pre astronomické pozorovania a nepostrádateľný nástroj pre astrofotografiu. Hliníkový statív má nastaviteľnú výšku. Dva achromatické okuláre s niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou - 1,25 " SUPER 10 a SUPER 25, ktoré sú súčasťou súpravy, ponúkajú ostrý obraz bez chromatickej alebo sférickej aberácie v celom zornom poli o rozmere 50-52 stupňov.
 
 
Technické parametre:
 
Priemer objektívu: 90 mm
Ohnisková vzdialenosť : 900 mm
Svetelnosť: f/10
Maximálne zväčšenie: 180x
Limitná hviezdna veľkosť: 11.9
Prah rozlíšenia: 1.71 ''
Priemer okulára: 1.33 ''
Okuláre: SUPER10 , SUPER25
Typ montáže: EQ2
Statív: hliníkový
Výška statívu: nastaviteľná , 700-1250 mm
Celková hmotnosť: 18 kg
Rozmery balenia (d x š x v ): 43,5 x 114,0 x 23,0 cm
Záruka: 36 mesiacov
 
 
Príslušenstvo pre teleskop:
- mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
- farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
- slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
  Filter je príslušenstvom pre teleskopy značky Sky-Watcher. Pre teleskopy iných výrobcov nemusí vždy presne pasovať.
- astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
- T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
 
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.

 


100% Garancia

Garancia 100% spokojnosti

je služba, ktoré sme pre Vás zaviedli a Vy ju môžete využiť pri zakúpení akéhokoľvek tovaru na dalekohlady-puskohlady.sk. Vaša spokojnosť je pre nás na prvom mieste a tak sme sa rozhodli zaradiť medzi naše služby možnosť vrátenia nepoužitého tovaru pomocou kuriérskej služby. V prípade, že budete chcieť tovar vymeniť, alebo vrátiť z akéhokoľvek dôvodu, my sa o všetko postaráme. Na Vašu adresu pošleme kuriéra, ten od Vás tovar prevezme a dovezie ho na našu adresu.

Vy nemáte žiadne starosti, žiadne náklady, o všetko sa postaráme my. Nákupom u nás nič neriskujete. Viac o tejto službe sa dozviete tu.

Teleskopy
Montáž EQ
šošovkové (refraktory)
70-90mm