Ďalekohľad Yukon Point 8x42

Skladom

Ďalekohľad Yukon Point 8x42 je výborným spoločníkom pre poznávanie krás prírody, výprav na dobrodružné cesty apod. Má široké zorné pole, kompaktnú veľkosť, je ľahký a príjemný do ruky. celý popis

Kód produktu: 22151
Výrobca: Yukon
Doprava za 1 €
168 €
Skladom
Osobný odber v Trenčíne: Ihneď na prevádzke
UPS Kuriérska preprava: Utorok 16.7. u Vás
Slovenská pošta: Streda 17.7. u Vás
Garancia vrátenia do 30 dní Nepáči sa Vám tovar, ktorý ste u nás zakúpili? Nevadí, u nás ho môžete do 30 dní vrátiť a my Vám vrátime peniaze.
Výmena do 60 dní U nás máte až 60 dní na vyskúšanie tovaru. Nie ste s ním spokojní? Vymeňte ho za iný. Radi Vám pomôžeme s výberom
Odborné poradenstvo Predávame iba optiku a rozumieme tomu čo predávame. Máme dlhoročné skúsenosti a radi Vám poradíme s výberom.

Popis výrobku

Ďalekohľad Yukon Point 8x42 je konštruovaný s použitím modernej optickej sústavy Roof. Vyznačuje sa lineárnym tvarom s kompaktnou dĺžkou a šírkou. Obraz zachováva svetlosť, kontrast a ostrosť i za nepriaznivých svetelných podmienok. Ďalšou vlastnosťou optickej sústavy ďalekohľadu Point je zobrazenie bez geometrickej transformácie obrazu a tiež s tým súvisiace zachovanie ostrosti obrazu v krajoch zorného poľa. Antireflexné vrstvy ďalekohľadu a potláčaná farebná vada minimálne ovplyvňujú farebné podanie obrazu a zachovávajú farebné podanie naturálnym a prirodzeným.

Konštrukcia telesa ďalekohľadu je kovová a potiahnutá gumou, tlmiaca menšie nárazy a chrániaca teleso pred dažďom apod.. Povrch gumy je zdrsnený a umožňuje príjemné a isté držanie ďalekohľadu. Ďalekohľad je utesnený ( vysoký stupeň vodeodolnosti - certifikácia IPX7 ) a napustený dusíkom zamedzujúcim vnútornému oroseniu pri prenesení ďalekohľadu z mrazu na teplo.

Ďalekohľad je výborným spoločníkom pre poznávanie kras prírody, výprav na dobrodružné cesty a pod.. Má široké zorné pole, kompaktnú veľkosť, je ľahký a príjemný do ruky. Zväčšenie ďalekohľadu je optimálne k dlhému pozorovaniu ďalekohľadom z ruky.

Ďalekohľad má rad nových konštrukčných riešení zvyšujúcich jeho užívateľskú hodnotu a komfort pri použití. Ako jediný ďalekohľad na svete ďalekohľad Point má konštrukciu výklopných krytiek objektívu s magnetickou fixáciou. V zatvorenej polohe krytky zakrývajú objektívy a chránia ich pred nečistotou. Krytky sú pevne spojené s telesom ďalekohľadu, takže nikdy sa nestratia a v otvorenej polohe priliehajú k jeho telesu a ich poloha je zaistená magnetmi.

Technické parametre

Spôsob využitia: Turistika, ornitológia | Cestovanie a šport
Konštrukcia: Priama (Roof)
Priemer objektívu: 42 mm
Zorný uhol: 7,4 °
Zorné pole v 1 000 m: 130 m
Minimálna ostriaca vzdialenosť: 1,3 m
Priemer výstupnej pupily (mm): 5,25 mm
Dioptrická korekcia: áno,+/- 5 dpt
Antireflexná úprava šošoviek: áno
Vodotesný: Áno
Plnený dusíkom: áno
Rozmery: 178x128x58 mm
Hmotnosť: 0.64 kg
Záruka: 120 mesiacov

Hodnotenie

  • široké zorné pole
  • kompaktná veľkosť
  • magnetické krytky na okulároch
  • nemá

Názor odborníka

Miroslav Jurik

Majiteľ obchodu, cestovateľ, turista a dlhoročný pozorovateľ prírody

Výborný ďalekohľad pre poznávanie krás prírody, ľahký a kompaktný do ruky.

Prečo
nakúpiť optiku
u nás

Viac
ako 10 rokov skúseností
Radi poradíme s výberom.
Výmena
tovaru do 60 dní
Jednoducho, bez udania dôvodu.
Záručný
i pozáručný servis
Ponúkame iba overené produkty.
Veľké
skladové zásoby
Pri objednaní do 12h, zajtra u Vás.
Vrátenia tovaru
do 30 dní
Nevyhovuje? Nevadí, pošlete späť.
Vlastná
predajňa v Trenčíne
Tovar môžete osobne vyskúšať.
Čakajte prosím...
Užívateľský panel
Napiště nám zprávu