PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií
sobota, 08 november 2014 07:55

Obľúbený študentský mikroskop

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(33 hlasov)
Mikroskop Omegon Microstar Mikroskop Omegon Microstar

Biologické mikroskopy patria medzi prvé s ktorým sa stretávame už na základnej škole na hodinách biológie a chémie. V tomto článku sa podrobnejšie pozrieme na obľúbený študentský mikroskop Omegon Microstar, článok sme doplnili o fotografie spravené s kamerou, ktorá je súčasťou bohatého príslušenstva.

Mikroskop Omegon Microstar je ideálny model mikroskopu pre základné a stredné školy, centrá voľného času. Môže poslúžiť ako výborný a zaujímavý darček pre žiaka aj študenta, začínajúcich a mierne pokročilých pozorovateľov mikrosveta. Tento mikroskop vám umožní spoznať mikrodetaily sveta botaniky i zoológie. Nechajte sa zlákať pozorovaním buniek, rastlín, mikroorganizmov, vlasu, peľu, častí živočíšnych tiel a dokonca aj ľudských buniek a tkanív, orgánov...
Zloženie mikroskopu je ako u iných mikroskopov nasledovné: pozorovacia časť, statív s mikroposunom preparátu a osvetlenie.

1.    Mikroskop ponúka široký rozsah zväčšenia 20-1280x, vďaka 2 širokouhlým okulárom WP5mm a WP16mm, a 3 objektívom 4mm, 10mm a 40mm a 2x barlow šošovke. Hlavicu mikroskopu je možné otáčať o 360 stupňov, čo robí pozorovanie pohodlnejším.

2.    Osvetlenie preparátu je možné zo spodu, zvrchu a kombináciou oboch. Mikroskop na osvetľovanie preparátov používa LED diódy s možnosťou regulácie intenzity svetla od 1 po 8. Súčasťou výbavy mikroskopu je farebný filter s 5 rôznymi farbami, ktorý robí pozorovanie ešte zaujímavejším.

Mikroskop Omegon Microstar umožňuje pripojenie na počítač pomocou MicrOkuláru (640x480) a USB. Je potrebné si ho najprv nainštalovať a to pomocou inštalačného CD, ktorý je samozrejme súčasťou balenia. Kameru MicrOkuláru jednoducho vložíte namiesto okuláru do tubusu mikroskopu a zapojíte do USB portu počítaču a naživo sledujete preparáty na obrazovke vášho počítača. Následne si z pozorovaného preparátu ľahko urobíte fotky či video.

Súčasťou balenia je: mikroskop, 2 okuláre, Barlow šošovka, MicrOculár, sieťový adaptér, kazeta s 5 hotovými preparátmi a sada na prípravu vlastných preparátov: prázdne sklíčka, pipeta, nožnice, pinzeta, mikrotóm, fľaštičky s droždím, morskou soľou..  Všetko uvedené je zabalené v praktickej taške s možnosťou upevnenia na popruhy.

Na záver niekoľko ukážok fotografií, ktoré boli spravené s kamerou, ktorá je súčasťou príslušenstva:
1. cibuľa epiderma10x zväčšenie
2. kosť40x zväčšenie
3. ľudská krv 40x zväčšenie
4. sosák komára 4x zväčšenie
5. vetva lipy 10x zväčšenie

 

Pri výbere mikroskopu nás neváhajte kontaktovať, radi sa podelíme s Vami o naše skúsenosti,  radi poradíme s výberom v našej širkokej ponuke mikroskopov.

Čítať 14247 krát Naposledy zmenené utorok, 18 júl 2017 17:44