PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop SkyWatcher Star Discovery GoTo 150/750

Kód tovaru: SWN1507Disc
Výrobca Sky-Watcher

Zrkadlový teleskop Sky Watcher Star Discovery 150/750 na GoTo montáži má veľký priemer - 15 cm - hlavného zrkadla, čo umožňuje sledovať širokú škálu predmetov, vrátane slabých Deepsky objektov.
Cena s DPH495 €
Cena bez DPH412 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

Na sklade

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíneodber ihneď Prepravnou spoločnosť UPS:Sobota 3.10 Slovenskou poštou:Pondelok 5.10
Preloader

Zrkadlový teleskop Sky Watcher Star Discovery 150/750 na GoTo montáži, má veľký priemer hlavného zrkadla, a to 15 cm. Hlavné zrkadlo umožňuje sledovať širokú škálu predmetov, vrátane slabých Deepsky objektov. Vďaka hlavnému zrkadlu je teleskop veľmi univerzálny. Dva asférické okuláre v balení dávajú 32x a 75x zväčšenie. Zväčšenie rozsahu možno posunúť do 250X s voliteľnými okulármi. To znamená, že objekty hlbokej oblohy objekty a drobné detaily na mesačnom povrchu možno pozorovať prostredníctvom tohto rozsahu. Záruka na uvedenom výrobku je 60 mesiacov.
Ručný obládač SynScan verzia 4 je schopný plne riadiť obrovskú EQ8 montáž. Patentovaná (dual-kodér) technológia umožňuje teleskopu, aby sa presťahoval ručne, kedykoľvek si užívateľ praje - ale bez nutnosti opätovného vyrovnania. Ten istý SynScan verzia 4 ručný ovládač sa používa na samotný teleskop Hviezda Discovery. SynScan Verzia 4 Slúchadlo môže riadiť Sky Discovery montáž na akýkoľvek objekt vybraný z jeho obrovskej 42000-ovej databázy objektov, vrátane objektov z Messier, IC, NGC a katalógov Caldwell, planét, pomenovaných hviezd, dvojhviezd, premenných hviezd a dokonca aj užívateľom-definované objekty, ako nové kométyHviezda Discovery mount obsahuje digitálne kódery a patentovanú "Sloboda Nájsť TM" technológie, ako je Big Sky-Watcher EQ8 vrchu. Po presťahovaní do nového objektu  teleskop automaticky začne sledovať presne nový objekt. No re-nastavenie je nutné v jednom pozorovacom sedení.

Názor experta

ďalekohľad vhodný pre deti a začiatočníkov


Klady

- GoTo montáž s uloženými 42,9 tis objektami
- ľahko prenosný
- vhodný predovšetkým na vizuálne pozorovania - Mesiac, planéty ale aj veľa deep-sky objektov


Zápory

- príležitostná potreba kolimácie - hlavne po nešetrnejšom transporte


Aj takéto príslušenstvo si môžete dokúpiť k tomu teleskopu:
  • Mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
  • Farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
  • Slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
  • Okuláre - pre dosiahnutie iných zväčšení ako sú zväčšenia s okulármi, ktoré sú balení
  • Astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
  • T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.
 
 
zrkadlové (refraktory)
Montáž GoTo
150-199mm
Teleskopy