PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop Omegon Dobson N 102/640

Kód tovaru: 45172
Výrobca Omegon

Teleskop Omegon Dobson N 102/640 poskytuje zábavu pri pozorovaní hviezdnej nočnej oblohy. Vhodný pre začiatočníkov a deti. Disponuje výkonnou optikou, môžete pozorovať objekty hlbokého vesmíru, hmloviny apod.
Cena s DPH189 €
Cena bez DPH157 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader

Teleskop Omegon Dobson N 102/640 predstavuje zábavu pri pozorovaní nočnej hviezdnej oblohy. Tento teleskop nevyžaduje žiadne predchádzajúce znalosti. Je veľmi vhodný pre začiatočníkov. Zrkadlový teleskop disponuje výkonnou optikou, s objektívom, ktorý má 102 mm otvor. Môžete okrem Mesiaca pozorovať aj planéty našej slnečnej sústavy. Objavíte prstence Saturna alebo oblačné pásy Jupitera a ďalšie pozoruhodnosti. Teleskop, ktorý zbiera 212 krát viac svetla ako voľným okom vám umožní sledovať celý rad hmlovín. Ležia mimo slnečnej sústavy aj mnoho svetelných rokov. Patrí tam aj slávna hmlovina v Orióne. Teleskop sa dodáva už zostavený, zmontovaný, jeho ovládanie je intuitívne, na Dobson montáži. Teleskop je veľmi vhodný pre začiatočníkov a pre deti. Zároveň sa teleskop dodáva aj s užitočným príslušenstvom, okulárov pre rôzne zväčšenia a Barlow šošoviek.   

Technické parametre:

Primer objektívu (mm): 102
Ohnisková vzdialenosť (mm): 640
Maximálne užitočné zväčšenie: 204x
Montáž: Dobson
Dodávané príslušenstvo: 1.25 '' okuláre F 20 mm, F 6mm Finder rozsah 6x30 Barlow šošovka 3x
Hmotnosť (kg): 8,00
Záruka: 24 mesiacov

Aj takéto príslušenstvo si môžete dokúpiť k tomu teleskopu:
  • Mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
  • Farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
  • Slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
    Filter je príslušenstvom pre teleskopy značky Sky-Watcher. Pre teleskopy iných výrobcov nemusí vždy presne pasovať.
  • Okuláre - pre dosiahnutie iných zväčšení ako sú zväčšenia s okulármi, ktoré sú balení
  • Astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
  • T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.
Dobson
zrkadlové (refraktory)
90-113mm
Teleskopy