PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Telekskop Omegon 102/600 AZ 3

Telekskop Omegon 102/600 AZ 3Telekskop Omegon 102/600 AZ 3
Telekskop Omegon 102/600 AZ 3
TO102600AZ32.jpg
TO102600AZ33.jpg
Kód tovaru: 33133
Výrobca Omegon

Teleskop je kompaktný, cestovný a kometárny ďalekohľad. Má veľké zorné pole, ale aj veľmi rýchlu optiku s ľahkou silou.
Cena s DPH289 €
Cena bez DPH241 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Tento teleskop je kompaktný, cestovný a kometárny ďalekohľad. Je sprievodcom po nočnej oblohe, ktorá ponúka astronomickú výstavu komét. Má nielen veľké zorné pole, ale aj veľmi rýchlu optiku s ľahkou silou.
102 mm priemer objektívu vám umožňuje nielen pozorovať Mesiac a planéty, ale môžete sa dostať do ríše " hlbokého neba " a vidieť veľký počet " prevádzkovateľov distribučných sústav ". Pozorujte mladé hviezdokopy , ako sú Plejády, v detaile prvýkrát, alebo sa pozrite na rozšírené galaktické hmloviny. S iba 600 mm ohniskovou vzdialenosťou má tento ďalekohľad obzvlášť široké zorné pole a je optimálny pre ponorenie do širokého výhľadu na nočnej oblohe. A ak máte záujem o bližší pohľad na konkrétny objekt, potom jednoducho vložíte iný okulár a môžete zväčšiť až do 200X. 102 mm objektív tiež umožňuje vidieť niektoré planetárne atmosféry a budete mať možnosť pozorovať mnoho detailov na planétach - ako sú oblačné pásy na Jupiteri. Predstavte si, keď sa stmieva, hviezdy svietia na oblohe a priamo pred vami je majestátny kométa. Tento teleskop je vhodný aj ako hľadač komét. Môžete cestovať do iných oblastí slnečnej sústavy. Pripadáte si ako skutočný kométny výskumník Jean Louis Pons, jeden  z najznámejších objaviteľov komét.
Teleskop je na AZ 3 montáži, čo umožňuje presné sledovanie cez pomalé pohyby v oboch osiach. Umožní vám to sledovať akýkoľvek objekt, či už na nočnej oblohe, alebo na zemi. Jednoducho povedané, objekt máte v zornom poli, a potom použijete pomalé ovládanie pohybu sledovania objektu v požadovanom smere. Takže montáž AZ 3 vám umožní ľahko sledovať objekty, dokonca aj pri vysokých zväčšeniach. To znamená, že máte možnosť užiť si pozorovanie viac, pretože pozorovanie je úplne intuitívne. Veľká centrálna skrutka umožňuje rozhodnúť, či si prajete sledovať horizontálne ( napr. pri pozemnom pozorovaní ) , alebo sledovať vertikálne, smerom nahor na oblohu. Skrutka vám umožní dosiahnuť akékoľvek miesto, ktoré chcete sledovať. Montážou môžete pohybovať v ľubovoľnom smere, ako potrebujete všestranné zobrazenie. AZ - 3 držiak je plne otočný o 360 °.

Technické parametre:

Priemer objektívu ( mm ): 102
Ohnisková vzdialenosť ( mm ): 600
Maximálne užitočné zväčšenie: 200
Pripojenie na okulár: 2
Typ výroby: AZ - 3
Montáž: azimutálna
Materiál: hliník
Dodávané príslušenstvo: 1.25 '' okuláre, 25mm , 10mm
Oblasť použitia:
Príroda pozorovanie: áno
Mesiac a planéty: áno
Hmloviny a galaxie: áno
Slnko: neodporúča ( iba s vhodným slnečným filtrom )
Začiatočníci: áno
Záruka: 24 mesiacov

Aj takéto príslušenstvo si môžete dokúpiť k tomu teleskopu:
  • Mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
  • Farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
  • Slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
    Filter je príslušenstvom pre teleskopy značky Sky-Watcher. Pre teleskopy iných výrobcov nemusí vždy presne pasovať.
  • Okuláre - pre dosiahnutie iných zväčšení ako sú zväčšenia s okulármi, ktoré sú balení
  • Astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
  • T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.
Teleskopy
Montáž AZ
šošovkové (refraktory)
90-113mm