PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop SkyWatcher DOBSON 8 Flex Tube

Teleskop SkyWatcher DOBSON 8Teleskop SkyWatcher DOBSON 8
Teleskop SkyWatcher DOBSON 8
DOB8FT2.jpg
DOB8FT3.jpg
Teleskop SkyWatcher DOBSON 8
Kód tovaru: Flex200
Výrobca Sky-Watcher

Zrkadlový teleskop na Dobson montáži so zasúvacou konštrukciou tubusu, ľahšie prenosný, zrkadlo priemeru 203mm, ohnisko 1200mm, hľadáčik 9x50, deep-sky, dvojhviezdy a iné
Cena s DPH419 €
Cena bez DPH349 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

Na sklade

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v TrenčínePondelok 23.09 Prepravnou spoločnosť UPS:Utorok 24.09 Slovenskou poštou:Streda 25.09
Preloader

Ak hľadáte teleskop s najlepším pomerom cena/výkon, tak jednoznačne najlepšou voľbou pre Vás je teleskop na montáži dobson. Teleskopy SkyWatcher Dobson 6", 8", 10", 12" a 14" sa vďaka svojej jednoduchej montáži, ľahkému používania a vynikajúcej sveteľnosti stali jedny z najlepších modelov na trhu. Sú rozdielne iba vo veľkosti zrkadla,  od 153mm (6") po 350mm (14") a mohutnosti montáže, ktorá závislá od veľkosti zrkadla.

 
Teleskop SkyWatcher Dobson 8 200/1200 Flex Tube" je osadený 203mm zrkadlom a tubus má 1200mm dlhé ohnisko. Tieto parametre umožnia pozorovať s týmto teleskopom detaily mesiaca a detaily jednotlivých planét. Hviezdokopy s ním rozlíšite na jednotlivé hviezdy, samozrejmosťou je pozorovanie galaxií. Množstvo hmlovín uvidíte s tvarom takmer takým ako to poznáte z fotografií. V balení je hľadáčik 9x50, a 2 okuláre Bárium 25mm (48x) a 10mm (120x).
 
Prečo montáž Dobson

 • ľahké ovládanie a používanie
 • Nízka cena a vynikajúca stabilita

Azimutálna montáž typu Dobson Flex Tube má vynikajúcu stabilitu, ľahké ovládanie s možnosťou nastaviť ďalekohľad na akýkoľvek objekt v priebehu niekoľkých sekúnd. Teleskop na dobson montáži je veľmi ľahko rozoberateľný bez skrutkovania a zložitej demontáže. Jedným pohybom rozložíme celý teleskop na 2kusy, na montáž a tubus. Vďaka tomuto je takýto teleskop aj ľahko prenosný, či už v rukách, alebo v kufri auta. Teleskopy na montáži dobson sú vďaka ľahkej a lacnej výrobe montáže najlepšou možnosťou z pohľadu cena/výkon. Sú vhodné hlavne na pozorovanie, nie až tak na fotografovanie.
Výhodou montáže Flex Tube je oproti klasickej Dobson montáže, že má zasúvací tubus, vďaka čomu je táto montáž mimoriadne skladná a ľahko prenosná. Za zmienku stojí, že zasúvanie a vysúvanie spravíte bez akéhokoľvek nástroja, alebo náradia.


Názor experta

vhodný pre pozorovanie jasných objektov (planéty, Mesiac a niektoré dvojhviezdy) ako aj dostatočného množstva Deep-sky objektov

Klady
 • dostatočný priemer zrkadla pre Deep-sky objekty
 • na kratšie vzdialenosti ešte stále dobre prenosný
 • vhodný predovšetkým na vizuálne pozorovania
 • skladací tubus šetrí skladovacie miesto - napr. v aute pri prevoze
Zápory
 • príležitostná potreba kolimácie - hlavne pri nešetrnom transporte
 • vyžaduje trocha praxe pri používaní Dobson montáže - prvotná "neohrabanosť" vyprchá po 5-6 pozorovaniach


Technické parametre:
 
Priemer objektívu: 203mm
Ohnisková vzdialenosť: 1200 mm
Konštrukcia: zrkadlový (Newton)
Montáž: Dobson Flex Tube
Hľadáčik: 9x50
Okuláre: 1,25" f25 (zv. 48x) a f10 (zv. 120x)
Sveteľnosť: f/6
Záruka: 3 roky
 
Aj takéto príslušenstvo si môžete dokúpiť k tomu teleskopu:
 • Mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
 • Farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
 • Slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
 • Okuláre - pre dosiahnutie iných zväčšení ako sú zväčšenia s okulármi, ktoré sú balení
 • Astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
 • T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.
Teleskopy
Dobson
zrkadlové (refraktory)
200-253mm