PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop SkyWatcher MIRA 200/1000 GoTo

Teleskop Sky-Watcher MIRA-200/1000 GoToTeleskop Sky-Watcher MIRA-200/1000 GoTo
Kód tovaru: SWN2001eq5GT
Výrobca Sky-Watcher

Seriózny amatérsky zrkadlový teleskop s priemerom objektívu 200mm, ohniskom 1000mm, sveteľnosť f/5, oceľový statív, hľadáčik 9x50 na pevnej, ťažkej montáži EQ5 GoTo
Cena s DPH1064 €
Cena bez DPH887 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Teleskop Sky-Watcher 200/1000 EQ5 GoTo je určený pre všetkých, ktorý to s atronómiou myslia vážne. Je to model, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie pre svoje široké možnosti pozorovania a fotografovania nočnej oblohy.

Sky-Watcher 200/1000 EQ5 GoTo je zrkadlový teleskop s 200mm primárny zrkadlom, ktoré poskytuje dostatočnú sveteľnosť aj na pozorovanie deep-sky objektov. Pozorovanie detailov na mesiace, detailne pozorovanie planét môžete považovať za samozrejmosť u tohto modelu. Ohnisko 1000mm je tiež ideál ako kompromis pre zväčšenie a zároveň sveteľnosť teleskopu.
 
V balení máme prichystaní hľadáčik veľkých rozmerov 9x50, 2x barlow šošovku a 2 okuláre, 25mm( 40x) a 10mm(100x). Silnou stránkou tohto teleskopu je závit T2, pomocou ktorého môžeme pripojiť zrkadlový fotoaparát cez T2 krúžok príslušnej značky. 2" okulárový výťah Crayford nám umožňuje jemné a presné zaostrenie, je možné zakúpiť aj dvojrýchlostný okulárový výťah, ktorý je ešte jemnejší.
 
Prečo montáž EQ Goto

Originálna astronomická montáž
  • Pohodlné nastavenie a komfortné pozorovanie
  • Obrovská databáza objektov v systéme navigácie

Montáž EQ5 GoTo

Montáž EQ5 môžeme nazvať ako rozumný začiatok pre serióznu astronómiu. Je obľúbená pre svoju stabilitu, presnosť, prijateľnú cenu a veľké možnosti jej rozširovania.
Táto montáž je ideálna pre použitie na 200mm zrkadlových ďalekohľadoch, hlava montáže je veľmi robustná, nožičky majú 4,5 cm hrúbé oceľové nohy. Osi montáže sú uložené v guľôčkových ložiškách, v balení sú 2ks 5kg protizávaží.
Montáž GoTo dokáže automaticky vyhľadávať a sledovať objekty na nočnej oblohe čo robí pozorovanie komfortným a pohodlným. Teleskop je potrebné na začiatku nastaviť pomocou 3 jasných bodov na oblohe. Následne si stačí zvoliť v systéme navigácie čo chcem pozorovať a teleskop sa už sám presunutie do správnej polohy a bude udržiavať objekt neustále v zornom poli. Databáza objektov je obrovská obsahuje okolo 42000 objektov.
GoTo montáž je napájaná elektricky napätím 12V, v balení je priložený kábel do autozapalovača. Samozrejme je možné sa napojiť aj na elektrickú sieť, treba si k tomu kúpiť redukciu. Pri pozorovaní mimo dosah automobilu, alebo elektrickej siete je možné použiť akumulátor, respektíve PowerTank.
 
Názor experta

ďalekohľad vhodný pre pokročilejšieho astronóma alebo pre záujemcu, kde je predpoklad vážnejšieho záujmu

 
Klady


- dostatočný priemer zrkadla pre deep-sky objekty - pre pozorovanie/fotografovanie
- na kratšie vzdialenosti ešte stále prenosný
- výborná sveteľnosť


Zápory

- príležitostná potreba kolimácie - hlavne po nešetrnejšom transporte

Technické parametre:

Priemer objektívu: 203mm
Ohnisková vzdialenosť: 1000 mm
Konštrukcia: zrkadlový (Newton)
Montáž:EQ5 GoTo
Hľadáčik: 9x50
Okuláre: 1,25":Super 25 (40x), Super 10 (100x)
Sveteľnosť: f/5
Záruka: 5 rokov
 
Ak Vás láka fotenie, pozrite sa na tento náš test jednotlivých možností fotenia s týmto teleskopom, tu.
 
Aj takéto príslušenstvo si môžete dokúpiť k tomu teleskopu:
  • Mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
  • Farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
  • Slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
  • Okuláre - pre dosiahnutie iných zväčšení ako sú zväčšenia s okulármi, ktoré sú balení
  • Astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
  • T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.
Teleskopy
Montáž EQ
zrkadlové (refraktory)
200-253mm