PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop Omegon 80/400 AZ3

Teleskop Omegon 80/400 AZ3Teleskop Omegon 80/400 AZ3
Teleskop Omegon 80/400 AZ3
TO80400AZ32.jpg
TO80400AZ33.jpg
Kód tovaru: 33134
Výrobca Omegon

Teleskop je kompaktný, cestovný, ľahký kometárny ďalekohľad. Môžete pozorovať po zotmení tak vesmírnu oblohu ako zasa cez deň prírodu.
Cena s DPH199 €
Pôvodná cena s DPH229 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

Na sklade

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíneodber ihneď Prepravnou spoločnosť UPS:Utorok 19.01 Slovenskou poštou:Streda 20.01
Preloader
Tento ďalekohľad je kompaktný cestovný a kometárny ďalekohľad. Keď sa pozriete na oblohu, môžete žasnúť nad astronomickou výstavou. Tento teleskop je optimálnym spoločníkom pre pozorovanie nebeského divadla. Tento ďalekohľad je tak ľahký, a tak kompaktný, že ho môžete jednoducho zdvihnúť a odniesť mimo. Poskytuje tiež veľmi široké zorné pole s jeho 80mm otvorom a 400 mm ohniskovou vzdialenosťou. Pomalé - pohyby na AZ - 3 držiaku vám umožnia ľahko automaticky nájsť a pozorovať kométy.
Či už ide o astronomické alebo pozemné pozorovanie - tento teleskop vám umožní robiť oboje. Tento typ ďalekohľadu sa stal známym ako " bohaté pole " ďalekohľad alebo " hľadač komét ". Zorné pole je veľmi veľké. Hľadači komét ocenia ďalekohľad s krátkou ohniskovou vzdialenosťou. Skvelý pre "vesmírne prechádzky " - samozrejme tiež poskytuje nádherný výhľad na slávnu Galaxia v Androméde a mnoho otvorených hviezdokop. Ak ste pozorovateľom prírody, potom môžete tiež použiť tento ďalekohľad pre pozorovanie jeleňov v blízkosti okraja lesa, pozorovanie strmých útesov s kamzíkmi v horách, alebo vzdialenú loď na jazere. A keď sa zotmie, potom sa môžete ponoriť znova do vesmíru.
Azimutálna montáž s pomalou kontrolou pohybu na dvoch osiach vám umožní sledovať akýkoľvek objekt, či už na nočnej oblohe, alebo na zemi. Objekt nájdete v zornom poli, a potom použite pomalé ovládanie sledovania pohybu objektu v požadovanom smere. Takže montáž AZ 3 vám umožní ľahko sledovať objekty - dokonca aj pri vysokých zväčšeniach. To znamená, že máte možnosť užiť si sledovanie viac, pretože sledovanie je úplne intuitívne.
Veľká centrálna skrutka umožňuje rozhodnúť, či si prajete sledovať horizontálne ( napr. pri pozemnom pozorovaní ), alebo sledovať vertikálne, smerom nahor na oblohu. To vám umožní dosiahnuť akékoľvek miesto, ktoré chcete sledovať. Montážou môžete pohybovať v ľubovoľnom smere, ak potrebujete všestranné zobrazenie. AZ - 3 držiak je plne otočný o 360 °.

 

Technické parametre:

Priemer objektívu ( mm ): 80
Ohnisková vzdialenosť ( mm ): 400
Maximálne užitočné zväčšenie: 160

Pripojenie na okulár: 1,25 "
Typ výroby: AZ - 3
Montáž: azimutálna
Materiál: hliník
Dodávané príslušenstvo: 1.25 '' okuláre, Super 20 mm , Super 10mm, Hľadáčik LED - Finder,
Oblasť použitia:
Mesiac a planéty: áno
Príroda pozorovanie: áno
Slnko: neodporúča ( iba s vhodným slnečným filtrom )
Začiatočníci: áno
Záruka: 24 mesiacov


Aj takéto príslušenstvo si môžete dokúpiť k tomu teleskopu:
  • Mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
  • Farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
  • Slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
    Filter je príslušenstvom pre teleskopy značky Sky-Watcher. Pre teleskopy iných výrobcov nemusí vždy presne pasovať.
  • Okuláre - pre dosiahnutie iných zväčšení ako sú zväčšenia s okulármi, ktoré sú balení
  • Astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
  • T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.
Teleskopy
Montáž AZ
šošovkové (refraktory)
70-90mm