PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop Levenhuk Skyline 76x700 AZ

Teleskop Levenhuk Skyline 76x700 AZTeleskop Levenhuk Skyline 76x700 AZ
Teleskop Levenhuk Skyline 76x700 AZ
TLSL767002.jpg
TLSL767003.jpg
TLSL767004.jpg
TLSL767005.jpg
TLSL767006.jpg
TLSL767007.jpg
Kód tovaru: 27644
Výrobca Levenhuk

Teleskop je ideálny pre amatérskych pozorovateľov hviezd. Dá sa pozorovať celý rad objektov v slnečnej sústave i za jej hranicami.
Cena s DPH103 €
Cena bez DPH86 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Newtonovská optická konštrukcia tohto zrkadlového teleskopu je jednou z najstarších a najobľúbenejších optických konštrukcií. Tento teleskop je ideálnou voľbou pre amatérskych pozorovateľov hviezd, ktorí sa vydávajú na svoju prvú výpravu za záhadami vesmíru. Teleskop sa veľmi ľahko nastavuje aj používa, a napriek tomu ponúka veľmi kvalitný obraz pozorovaných objektov a, čo je dôležité, to všetko za veľmi rozumnú cenu. Optická konštrukcia teleskopu eliminuje chromatickú aberáciu, ktorá je bežná u väčšiny šošovkových ďalekohľadov, čo vidno najmä pri pozorovaní jasnejších objektov . Sada tohto teleskopu obsahuje všetko, čo budete potrebovať k začatiu svojich pozorovaní. Primárne zrkadlo s priemerom 76 mm zachytí až 100 krát viac svetla ako prosté oko a je schopné zobraziť vám radu objektov v slnečnej sústave i za jej hranicami. Mesačné krátery a more, fázy Venuše, planetárny disk Jupitera a štyri z jeho mesiacov, Saturnove prstence, titán, dvojhviezdy a hviezdokopy a dokonca aj jasné hmloviny a galaxie.
Zrkadlá teleskopu majú špeciálnu ochrannú vrstvu zaisťujúcu dlhú životnosť prístroja. Odolný a ľahký optický tubus je pripevnený k azimutálnej montáži s intuitívnymi manuálnymi ovládacími prvkami. Statív je výškovo nastaviteľný. Optický hľadáčik so zväčšením 6x vám umožňuje jednoduchú navigáciu k požadovanému nebeskému telesu a vycentrovanie jeho obrazu. Sada teleskopu obsahuje dva okuláre s ohniskovou vzdialenosťou 10 mm a 25 mm a zorným poľom 52 °. Po nasadení na optický tubus ponúkajú tieto okuláre zväčšenie 70x a 28x. Sklenené šošovky na oboch okulároch sú pokryté niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou zvyšujúcou jasnosť a ostrosť výsledného obrazu. Jednorýchlostný okulárový výťah s okulárovou šachtou o priemere 1,25 " umožňuje použitie najrôznejšieho príslušenstva, ktoré je dnes na trhu k dispozícii. V kombinácii s týmto teleskopom môžete použiť aj iné okuláre, takže celá zostava potom môže ponúknuť ešte vyššie zväčšenie ( nezabúdajte ale na to , že najvyššie praktické zväčšenie tohto teleskopu je 150x ). Teleskop bol navrhnutý pre pozorovateľov hviezd, ktorí hľadajú ľahký a ľahko použiteľný prístroj pre optické pozorovanie. Schopnosťami a rozšíriteľnými sadami teleskopov Skyline budú určite potešení amatérski astronómovia aj skúsení pozorovatelia.
 
 

Technické parametre: 
 

Priemer objektívu: 76 mm
Ohnisková vzdialenosť: 700 mm
Maximálne zväčšenie: 150x
Svetelnosť: f/9,2
Limitná hviezdna veľkosť: 11.4
Prah rozlíšenia: 1.8 ''
Priemer okulára: 1.25 ''
Okuláre: SUPER10 , SUPER25
Typ montáže: AZ1
Statív: hliníkový
Výška statívu: nastaviteľná , 670-1190 mm
Hmotnosť tubusu: 1.76 kg
Priemer sekundárneho zrkadlá: 20 mm
Celková hmotnosť: 5 kg
Rozmery balenia (d x š x v ): 25,0 x 95,0 x 30,5 cm
Záruka: 36 mesiacov

Príslušenstvo pre teleskop:
- mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
- farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
- slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
  Filter je príslušenstvom pre teleskopy značky Sky-Watcher. Pre teleskopy iných výrobcov nemusí vždy presne pasovať.
- astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
- T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
 
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.

 


100% Garancia

Garancia 100% spokojnosti

je služba, ktoré sme pre Vás zaviedli a Vy ju môžete využiť pri zakúpení akéhokoľvek tovaru na dalekohlady-puskohlady.sk. Vaša spokojnosť je pre nás na prvom mieste a tak sme sa rozhodli zaradiť medzi naše služby možnosť vrátenia nepoužitého tovaru pomocou kuriérskej služby. V prípade, že budete chcieť tovar vymeniť, alebo vrátiť z akéhokoľvek dôvodu, my sa o všetko postaráme. Na Vašu adresu pošleme kuriéra, ten od Vás tovar prevezme a dovezie ho na našu adresu.

Vy nemáte žiadne starosti, žiadne náklady, o všetko sa postaráme my. Nákupom u nás nič neriskujete. Viac o tejto službe sa dozviete tu.

Teleskopy
Montáž AZ
zrkadlové (refraktory)
70-90mm