PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop Levenhuk Skyline 70x900 EQ

Teleskop Levenhuk Skyline 70x900 EQTeleskop Levenhuk Skyline 70x900 EQ
Teleskop Levenhuk Skyline 70x900 EQ
TLSL70900EQ2.jpg
TLSL70900EQ3.jpg
TLSL70900EQ4.jpg
Kód tovaru: 24298
Výrobca Levenhuk

Pomocou tohto teleskopu môžete študovať planéty a ich mesiace. Napríklad mesačné krátery, zaujímavé úkazy na Marse a oveľa viac.
Cena s DPH166 €
Cena bez DPH138 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Teleskop je refraktor s paralaktickou montážou, vhodný pre astronomické i pozemné pozorovanie. Jeho dlhá ohnisková vzdialenosť 900 mm ponúka ostrý obraz a zväčšenie až 180x. Pomocou tohto teleskopu budete môcť podrobne študovať planéty a ich mesiace, napríklad mesačné krátery, zaujímavé úkazy na Marse a omnoho viac. Môžete pozorovať aj rôzne objekty hlbokého vesmíru z Messierovho katalógu. Medzi prednosti teleskopu patrí presné továrenské nastavenie optiky. Tento proces nebudete musieť vykonávať po vybalení alebo údržbe sami. Teleskop ďalej ponúka jasný a ostrý obraz vysokej kvality bez chromatickej aberácie. Má veľmi detailný obraz aj pri vysokom zväčšení. Teleskop možno použiť pre planetárnu astrofotografiu. Je vhodný pre astronomické i pozemné pozorovanie. A vynikajúci pre pozorovanie planét a dvojhviezd. Je aj vhodný pre amatérskych astronómov.
Paralaktická montáž tohto teleskopu kompenzuje zemskú rotáciu a umožňuje presnejšie sledovanie nebeských objektov. Vďaka tomu sa jedná o vynikajúci teleskop pre astronomické pozorovania a nepostrádateľný nástroj pre astrofotografiu. Hliníkový statív má nastaviteľnú výšku.
Dva achromatické okuláre s niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou - 1,25 " SUPER 10 a SUPER 25 - ktoré sú súčasťou súpravy, ponúkajú ostrý obraz bez chromatickej alebo sférickej aberácie v celom zornom poli o rozmere 50-52 stupňov.

 
Technické parametre:


Priemer objektívu: 70 mm
Ohnisková vzdialenosť : 900 mm
Svetelnosť:  f/12.9
Maximálne zväčšenie: 180x
Limitná hviezdna veľkosť: 11.3
Prah rozlíšenia: 1.71 ''
Priemer okulára: 1.25 ''
Okuláre: SUPER10 , SUPER25
Typ montáže: EQ1
Statív: hliníkový
Výška statívu: nastaviteľná , 650-1250 mm
Celková hmotnosť: 16 kg
Rozmery balenia (d x š x v ): 33,5 x 108,0 x 23,5 cm
Záruka: 36 mesiacov

Príslušenstvo pre teleskop:
- mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
- farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
- slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
  Filter je príslušenstvom pre teleskopy značky Sky-Watcher. Pre teleskopy iných výrobcov nemusí vždy presne pasovať.
- astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
- T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
 
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.

 

 

 

 

 


100% Garancia

Garancia 100% spokojnosti

je služba, ktoré sme pre Vás zaviedli a Vy ju môžete využiť pri zakúpení akéhokoľvek tovaru na dalekohlady-puskohlady.sk. Vaša spokojnosť je pre nás na prvom mieste a tak sme sa rozhodli zaradiť medzi naše služby možnosť vrátenia nepoužitého tovaru pomocou kuriérskej služby. V prípade, že budete chcieť tovar vymeniť, alebo vrátiť z akéhokoľvek dôvodu, my sa o všetko postaráme. Na Vašu adresu pošleme kuriéra, ten od Vás tovar prevezme a dovezie ho na našu adresu.

Vy nemáte žiadne starosti, žiadne náklady, o všetko sa postaráme my. Nákupom u nás nič neriskujete. Viac o tejto službe sa dozviete tu.

Teleskopy
Montáž EQ
šošovkové (refraktory)
do 70mm