PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 8x42

Kód tovaru: 67725
Výrobca Levenhuk

Binokulárny ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 8x42 má klasický dizajn, široké zorné pole, telo vhodné do každého počasia. Zväčšenie ďalekohľadu je 8x. Priemer šošoviek objektívu má tento ďalekohľad 42 mm.
Cena s DPH159 €
Cena bez DPH132 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 8x42 je veľmi dobrým pomocníkom na pozorovanie vtákov, lov, sledovanie pohybujúcich sa objektov, skúmanie terénu, skrátka slúži pre celý rad situácií vyžadujúcich schopnosť pozorovať čo najrozsiahlejšiu oblasť. S týmto ďalekohľadom získate najširšie možné zorné pole. Prvotriedna optika s niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou na všetkých optických plochách zaručuje čistý a svieži obraz, šošovky objektívov s priemerom 42 mm zaisťujú skvelú viditeľnosť a zväčšenie 8x je dostatočné k dôkladnému štúdiu i vzdialených objektov. Odolný pogumovaný plášť je úplne vodotesný, takže je vhodný do dažďa alebo snehu. Tento trieder  je dokonalý prístroj pre všetkých, ktorí majú radi extrémne aktivity.

Optika tohto modelu je vyrobená z vysoko kvalitného skla BaK-4. Optická konštrukcia vychádza z použitia Porro hranolov, vďaka čomu ponúka široké zorné pole. Objektívy triedera sú dvojprvkové a okuláre sa skladajú z piatich optických prvkov. Takáto konštrukcia umožňuje získať ploché zorné pole, takže obraz je bez skreslenia nielen v strede, ale aj na okrajoch. Šošovky sú na všetkých optických plochách pokryté niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou, ktorá zvyšuje svetelnú priepustnosť. Plášť je naplnený dusíkom, ktorý chráni šošovky pred zahmlievaním. Ďalekohľad ponúka čistý, svieži a živý obraz s bezchybným vykreslením farieb.

Ergonomický dizajn tohoto modelu umožňuje trieder nastaviť tak, aby vyhovoval stavu vášho zraku. Pravý okulár je vybavený krúžkom dioptrickej korekcie a nastaviť možno aj vzdialenosť medzi tubusmi. Dlhý očný reliéf umožňuje pohodlné pozorovanie s nasadenými okuliarmi. Ideálnu polohu triederu vzhľadom k svojim očiam môžete nastaviť pomocou twist-up očníc, ktoré možno ľahko predĺžiť alebo skrátiť a bezpečne zaistiť v požadovanej polohe.

Optika ďalekohľadu je uložená v robustnom vodotesnom tele. Vďaka pogumovanému plášťu s reliéfnym povrchom sa trieder veľmi pohodlne drží v rukách a široký popruh, ktorý je súčasťou sady, môžete použiť na jeho zavesenie okolo krku. Telo ďalekohľadu je opatrené montážnou objímkou, pomocou ktorej ho možno v prípade potreby umiestniť na statív.

V súprave sa nachádza: binokulárny ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 8x42, krytky okuláru a objektívu, puzdro, závesný remeň, čistiaca utierka a návod na použitie.
 
Názor experta

 

Klady
 
 
Zápory
 

Technické parametre:
 
Zväčšenie, x: 8
Typ: binokulárny ďalekohľad s porro hranolom
Okuláre: 5 prvkov v 3 skupinách
Objektívy: 2 prvky v 1 skupine
M
ateriál optiky: sklo BaK-4
Povrchová úprava optiky: niekoľkonásobná antireflexná vrstva na všetkých optických plochách
Priemer objektívu (apertúra), mm: 42
Výstupná pupila, mm: 5,3
Očný reliéf, mm: 21
Súmrakový faktor: 18,3
Relatívny jas:
28,1
Prah rozlíšenia, oblúkových sekúnd: 6
Zorné pole, °: 8,1
Zorné pole, m / 1000 m: 142
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia, m: 3
Dioptrická korekcia okuláru, dioptrií: ± 4
Mezipupilární vzdialenosť (IPD), mm: 60-70
Z
aostrovanie: stredové
O
čnice: twist-up
Rozsah prevádzkovej teploty, ° C: -15 ... + 40
Kompatibilný so statívom: áno
P
oužitie: Výrobok pre všeobecné použitie.
Môžu ho používať aj deti staršie ako 3 roky.
Rozmery, mm: 190x142x62
Hmotnosť, kg: 0,85
 
 
Ďalekohľady
8x
Klasická (Porro)
41-49mm