PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 10x50

Kód tovaru: 67727
Výrobca Levenhuk

Binokulárny ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 10x50 má Objektívy s veľkou apertúrou, široké zorné pole a vylepšenú optiku. Zväčšenie ďalekohľadu je 10x. Priemer šošoviek objektívu je 50 mm.
Cena s DPH166 €
Cena bez DPH138 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader

Binokulárny ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 10x50 je určený pre skúsených lovcov, nadšencov extrémnej turistiky a osoby vyhľadávajúce dobrodružstvo. Zväčšenie 10x vám umožňuje detailne študovať objekty aj vo veľkej vzdialenosti, široké zorné pole ponúka možnosť pozorovať naraz aj rozsiahle oblasti a jeho výkonné objektívy zaisťujú skvelú viditeľnosť aj za zlých svetelných podmienok. Kvalitu obrazu neovplyvní hmla, sneh ani dážď, lebo trieder produkuje čistý, svieži obraz za každého počasia. Tento trieder je dokonale vodotesný a jeho ergonomické telo ponúka počas pozorovania maximálne pohodlie.

Je to klasický poľný trieder s pokročilou optikou. Pri výrobe tohto binokulárneho ďalekohľadu boli použité Porro hranoly, takže jeho svetelné straty sú nulové. Objektívy sa skladajú z dvoch šošoviek, zatiaľ čo okuláre obsahujú päť optických prvkov. Táto konštrukcia zaisťuje plochý obraz bez skreslenia po celej šírke zorného poľa. Šošovky tohto modelu sú opatrené niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou na všetkých optických plochách, vďaka čomu vždy vytvárajú živý a neskreslený obraz so správnym vykreslením farieb. Plášť je naplnený dusíkom, preto sa optika nebude zahmlievať a môžete si za každého počasia užívať ostrý a svieži obraz.

Profesionálni používatelia dobre vedia, ako je pri pozorovaní v extrémnych podmienkach dôležité pohodlie. Preto môžete trieder Levenhuk Sherman PRO 10x50 ľahko upraviť podľa stavu svojho zraku - môžete zmeniť vzdialenosť medzi tubusmi a v prípade potreby kompenzovať dioptrické rozdiely medzi ľavým a pravým okom. Binokulárny ďalekohľad má dlhý očný reliéf, čo je praktické najmä pre osoby s okuliarmi. Twist-up očnice vám umožňujú upraviť vzdialenosť očí od šošoviek okulárov a v nastavenej vzdialenosti je možné bezpečne zaistiť.

Ďalekohľad má vodotesné telo, takže do neho neprenikne žiadna nečistota ani prach. Reliéfne pogumovanie plášťa triedera má tmavo zelenú farbu, umožňuje pohodlný úchop a bráni jeho vykĺznutiu z rúk. Ak plánujete dlhé pozorovanie, možno trieder inštalovať na statív (nutné zakúpiť samostatne), pretože plášť je opatrený štandardnej montážnej objímkou.

Súprava obsahuje: binokulárny ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 10x50, krytky okuláru a objektívu, puzdro, závesný remeň, čistiacu utierku a návod na použitie.

Názor experta

 

Klady


ZáporyTechnické parametre:

Zväčšenie, x: 10
T
yp: binokulárny ďalekohľad s porro hranolom
Okuláre: 5 prvkov v 3 skupinách
Objektívy: 2 prvky v 1 skupine
M
ateriál optiky: sklo BaK-4
Povrchová úprava optiky: niekoľkonásobná antireflexná vrstva na všetkých optických plochách
Priemer objektívu (apertúra), mm: 50
Výstupná pupila, mm: 5
Očný reliéf, mm: 21
Súmrakový faktor: 22,4
R
elatívny jas: 25
Prah rozlíšenia, oblúkových sekúnd: 5
Zorné pole, °: 6,5
Zorné pole, m / 1000 m: 114
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia, m: 5
Dioptrická korekcia okuláru, dioptrií: ± 4
Medzipupilárna vzdialenosť (IPD), mm: 60-70
Zaostrovanie: stredové
O
čnice: twist-up
Rozsah prevádzkovej teploty, ° C:  -15 ... + 40
Kompatibilné so statívom: áno
P
oužitieVýrobok pre všeobecné použitie.
Môžu ho používať aj deti staršie ako 3 roky.
Rozmery, mm: 198x175x64
Hmotnosť, kg: 0,98

Ďalekohľady
10x
Klasická (Porro)
50-55mm