PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 10x42

Kód tovaru: 67726
Výrobca Levenhuk

Binokulárny ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 10x42 predstavuje modernú optickú technológiu v klasickom dizajne. Zväčšenie ďalekohľadu je 10x. Priemer šošoviek objektívu má 42 mm.
Cena s DPH162 €
Cena bez DPH135 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

Na sklade

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v TrenčínePondelok 24.02 Prepravnou spoločnosť UPS:Utorok 25.02 Slovenskou poštou:Streda 26.02
Preloader

Ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 10x42 so zväčšením 10x vám umožňuje študovať detaily aj na veľmi vzdialených objektoch. Dokonale svieži a čistý obraz poskytuje tento trieder aj za extrémnych podmienok. Prvotriedna optika s niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou na všetkých aktívnych plochách vytvára obraz najvyššej kvality a široké zorné pole je skvelé pre panoramatická pozorovanie. Tento trieder je bezpečne chránený pred prachom, nečistotami, vlhkosťou aj striekajúcou vodou. Je vybavený robustným a spoľahlivým plášťom, ktorý sa pohodlne drží v rukách. Je to ideálny trieder k pozorovaniu v teréne.

Konštrukcia binokulárneho ďalekohľadu využíva klasické optické hranoly typu Porro. Tieto veľké hranoly zaisťujú široké zorné pole a produkujú jasný obraz. Objektívy sa skladajú z dvoch prvkov a okuláre z piatich optických prvkov usporiadaných do troch skupín. Táto konštrukcia zaisťuje plochý obraz bez skreslenia na okrajoch. Šošovky sú na všetkých optických plochách pokryté niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou, ktorá zvyšuje svetelnú priepustnosť. Plášť je naplnený dusíkom, preto sa optika nezahmlieva ani za zlého počasia. Ďalekohľad produkuje živý a vysoko detailný obraz so správnym vykreslením farieb.

Ďalekohľad ponúka všetko, čo je potrebné k tomu, aby boli vaše pozorovania čo najpohodlnejšie. Každý užívateľ si môže trieder prispôsobiť svojim individuálnym potrebám, pretože vzdialenosť medzi okulármi a dioptrické rozdiely možno ľahko regulovať. Vďaka dlhému očnému reliéfu sa tento trieder odporúča aj pre osoby, ktoré pozorujú s nasadenými okuliarmi. Pomocou twist-up očníc môžete nastaviť vzdialenosť očí od okulárov triedera. Očnice sa plynule pohybujú a možno ich bezpečne zaistiť v požadovanej polohe.

Trieder je opatrený hermeticky uzavretým plášťom, ktorý chráni vnútorné časti prístroja pred prachom, nečistotami a vlhkosťou. Vďaka reliéfnemu pryžovému povrchu plášťa tmavo zelenej farby sa veľmi pohodlne drží v rukách. Môžete si ho tiež zavesiť okolo krku, pretože súčasťou sady je široký popruh. Tento model je možné ľahko inštalovať na statív, pretože plášť je opatrený štandardnou objímkou ​​pre montáž ku statívu.

Súprava obsahuje: binokulárny ďalekohľad Levenhuk Sherman PRO 10x42, krytky okuláru a objektívu, puzdro, závesný remeň, čistiacu utierku a návod na použitie.

 
Názor experta

 

Klady
 
 
Zápory

 

Technické parametre:

Zväčšenie, x: 10
Typ: binokulárny ďalekohľad s porro hranolom
Okuláre: 5 prvkov v 3 skupinách
Objektívy: 2 prvky v 1 skupine
Materiál optiky:
sklo BaK-4
Zorné pole, m / 1000 m: 114
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia, m: 5
Dioptrická korekcia okuláru, dioptrií: ± 6
Medzipupilární vzdialenosť (IPD), mm: 60-70
Zaostrovanie: stredové
Očnice: twist-up
Rozsah prevádzkovej teploty, ° C: -15 ... + 40
Kompatibilný so statívom: áno
Použitie: Výrobok pre všeobecné použitie.
Môžu ho používať aj deti staršie ako 3 roky.
Rozmery, mm: 190x142x62
Hmotnosť, kg: 0,8
Povrchová úprava optiky: niekoľkonásobná antireflexná vrstva na všetkých optických plochách
Priemer objektívu (apertúra), mm: 42
Výstupná pupila, mm: 4,2
Očný reliéf, mm: 18
Súmrakový faktor: 20,5
Relatívny jas: 17,6
Prah rozlíšenia, oblúkových sekúnd: 6
Zorné pole, °: 6,5
Zorné pole, m / 1000 m: 114
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia, m: 5
Dioptrická korekcia okuláru, dioptrií: ± 6
Medzipupilární vzdialenosť (IPD), mm: 60-70
Zaostrovanie: stredové
Očnice: twist-up
Rozsah prevádzkovej teploty, ° C: -15 ... + 40
Kompatibilné so statívom: áno
Použitie:  výrobok pre všeobecné použitie
Môžu ho používať aj deti staršie ako 3 roky
Rozmery, mm: 190x142x62
Hmotnosť, kg: 0,82

 

Ďalekohľady
10x
Klasická (Porro)
41-49mm