PORADÍME VÁM
DENNE 8-22

0948 167 772 do 15:00
0908 587 052 od 15:00

Viac informácií

Teleskop SkyWatcher MIRA 200/1000 GoTo

Teleskop Sky-Watcher MIRA-200/1000 GoToTeleskop Sky-Watcher MIRA-200/1000 GoTo
Kód tovaru: SWN2001eq5GT
Výrobca Sky-Watcher

Seriózny amatérsky zrkadlový teleskop s priemerom objektívu 200mm, ohniskom 1000mm, sveteľnosť f/5, oceľový statív, hľadáčik 9x50 na pevnej, ťažkej montáži EQ5 GoTo
Cena s DPH1090 €
Cena bez DPH908 €

ikonaAk ste našli inde lepšiu ponuku, kontaktujte nás . Urobíme všetko čo je v našich možnostiach, aby sme sa s Vami čo najlepšie dohodli.

3-8 dni

Kedy mi bude tovar doručený, ak ho teraz objednám? Osobne v Trenčíne3-8 dní Prepravnou spoločnosť UPS:3-8 dní Slovenskou poštou:3-8 dní
Preloader
Teleskop Sky-Watcher 200/1000 EQ5 GoTo je určený pre všetkých, ktorý to s atronómiou myslia vážne. Je to model, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie pre svoje široké možnosti pozorovania a fotografovania nočnej oblohy.

Sky-Watcher 200/1000 EQ5 GoTo je zrkadlový teleskop s 200mm primárny zrkadlom, ktoré poskytuje dostatočnú sveteľnosť aj na pozorovanie deep-sky objektov. Pozorovanie detailov na mesiace, detailne pozorovanie planét môžete považovať za samozrejmosť u tohto modelu. Ohnisko 1000mm je tiež ideál ako kompromis pre zväčšenie a zároveň sveteľnosť teleskopu.
 
V balení máme prichystaní hľadáčik veľkých rozmerov 9x50, 2x barlow šošovku a 2 okuláre, 25mm( 40x) a 10mm(100x). Silnou stránkou tohto teleskopu je závit T2, pomocou ktorého môžeme pripojiť zrkadlový fotoaparát cez T2 krúžok príslušnej značky. 2" okulárový výťah Crayford nám umožňuje jemné a presné zaostrenie, je možné zakúpiť aj dvojrýchlostný okulárový výťah, ktorý je ešte jemnejší.
 
Prečo montáž EQ Goto  • Originálna astronomická montáž
  • Pohodlné nastavenie a komfortné pozorovanie
  • Obrovská databáza objektov v systéme navigácie

Montáž EQ5 GoTo

Montáž EQ5 môžeme nazvať ako rozumný začiatok pre serióznu astronómiu. Je obľúbená pre svoju stabilitu, presnosť, prijateľnú cenu a veľké možnosti jej rozširovania.
Táto montáž je ideálna pre použitie na 200mm zrkadlových ďalekohľadoch, hlava montáže je veľmi robustná, nožičky majú 4,5 cm hrúbé oceľové nohy. Osi montáže sú uložené v guľôčkových ložiškách, v balení sú 2ks 5kg protizávaží.
Montáž GoTo dokáže automaticky vyhľadávať a sledovať objekty na nočnej oblohe čo robí pozorovanie komfortným a pohodlným. Teleskop je potrebné na začiatku nastaviť pomocou 3 jasných bodov na oblohe. Následne si stačí zvoliť v systéme navigácie čo chcem pozorovať a teleskop sa už sám presunutie do správnej polohy a bude udržiavať objekt neustále v zornom poli. Databáza objektov je obrovská obsahuje okolo 42000 objektov.
GoTo montáž je napájaná elektricky napätím 12V, v balení je priložený kábel do autozapalovača. Samozrejme je možné sa napojiť aj na elektrickú sieť, treba si k tomu kúpiť redukciu. Pri pozorovaní mimo dosah automobilu, alebo elektrickej siete je možné použiť akumulátor, respektíve PowerTank.
 

Technické parametre:

 
Priemer objektívu: 203mm
Ohnisková vzdialenosť: 1000 mm
Konštrukcia: zrkadlový (Newton)
Montáž:EQ5 GoTo
Hľadáčik: 9x50
Okuláre: 1,25":Super 25 (40x), Super 10 (100x)
Sveteľnosť: f/5
Záruka: 5 rokov
 
Ak Vás láka fotenie, pozrite sa na tento náš test jednotlivých možností fotenia s týmto teleskopom, tu.
 
Aj takéto príslušenstvo si môžete dokúpiť k tomu teleskopu:
  • Mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca
  • Farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov
  • Slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!
  • Okuláre - pre dosiahnutie iných zväčšení ako sú zväčšenia s okulármi, ktoré sú balení
  • Astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB
  • T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop
Ak si neviete rady s výberom, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme, vysvetlíme čo bude vhodné práve pre Váš teleskop a Vaše potreby.
 
Ak máte záujem o iné príslušenstvo, kontaktujte nás. Možnosti rozšírenia a vybavenia teleskopu sú neobmedzené, vieme Vám zabezpečiť akékoľvek iné príslušenstvo, ktoré ste nenašli v našej ponuke.
Teleskopy
Montáž EQ
zrkadlové (refraktory)
200-253mm